Sąd zakaże sprzedaży książek Tomasza Piątka? Złożono wniosek

Data: 2019-06-14 15:36:42 Autor: pobarski
News - Sąd zakaże sprzedaży książek Tomasza Piątka? Złożono wniosek

Wolność słowa to termin, wobec którego trzeba podchodzić bardzo ostrożnie. Bo, jak mówił Alexis de Tocqueville, wolność jednej jedostki kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej. Do sądu w Warszawie trafić miał wniosek o zdjęcie z księgarskich półek najnowszej książki Tomasza Piątka.

Wniosek o zakaz rozpowszechniania publikacji Tomasza Piątka - reportażysty i autora książek opisujących skandale z udziałem polityków - został złożony w ubiegłym tygodniu do warszawskiego sądu przez Tomasza Misiaka. Biznesmen, a w przeszłości polski senator, pragnie wycofania książki pt. Morawiecki i jego tajemnice. Według Misiaka w publikacji pojawiły się pomówienia, szkalowano także jego dobre imię.

Morawiecki i jego tajemnice to kolejna szokująca publikacja autora. Tym razem Piątek przedstawia nadużycia władzy i powiązania obecnego premiera z m.in. Markiem Falentą i Rosją. Tomasz Piątek jest także autorem książki pt. Macierewicz i jego tajemnice, która nominowana była do ubiegłorocznych Bestsellerów Empiku. Piątek jest współudziałowcem w Wydawnictwie Arbitror, w którym wydaje.

Jak dowiadujemy się z wpisów na Twitterze, Tomasz Misiak, oprócz wniosku (który przez sąd został zwrócony ze względów formalnych) o wycofanie publikacji, ma wytoczyć przeciwko Piątkowi sprawę z powództwa cywilnego i sprawę karną.

Według dziennikarzy portalu Wirtualne Media, Marcin Celiński - szef Wydawnictwa Arbitror - jest przekonany o prawdziwości informacji zawartych w publikacji. Nie mamy żadnych obaw co do merytoryki książka Tomasza Piątka, nie ma w niej niczego, co nie byłoby prawdą. Spokojnie poczekamy na rozwój tej sytuacji - mówił Celiński dla portalu.

Morawiecki i jego tajemnice wydane zostało nakładem Wydawnictwa Arbitror w maju bieżącego roku. Na finał tej sprawy i decyzję sądu będziemy musieli jednak poczekać. Do tego czasu, książkę można normalnie kupić w pukrach sprzedaży.

Czytacie takiego typu literaturę? Uważacie, że sąd powinien wstrzymać dystrybucję tego tytułu?

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Morawiecki i jego tajemnice
0
Okładka książki - Morawiecki i jego tajemnice

Gdy wkroczył na główną scenę polskiej polityki, większość komentatorów dała wyraz swemu zaskoczeniu. Kojarzony z zapleczem merytorycznym...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje