Quantcast

Czy będzie 2 sezon serialu „Shahmaran”?

Data: 2023-02-01 10:11:07 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu na platformie streamingowej Netflix zadebiutowała turecka produkcja fantasy, czyli Shahmaran. Szybko zebrała ona grono fanów, które już zaczyna się zastanawiać nad kolejnym sezonem. Czy poznamy ciąg dalszy serialu?

Obrazek w treścifot. Netflix

Tureckie produkcje od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością. Na TVP możemy oglądać telenowelę historyczną Wspaniałe stulecie czy obyczajowy serial Przysięga. Nic więc dziwnego, że na Netflixie również pojawia się coraz więcej produkcji z tamtych stron świata. Ostatnio zainteresowanie wzbudził Shahmaran. Czy możemy się spodziewać kolejnego sezonu serialu?

Shahmaran – o czym opowiada serial?

Shahmaran to serial, którego główną bohaterką jest Şahsu. Dziewczyna udaje się do Adany, gdzie mieszka jej dziadek. Mężczyzna wiele lat temu zerwał kontakty z rodziną i został wykładowcą. Teraz wnuczka postanowiła się z nim skonfrontować. Podczas podróży zetknie się z tajemniczą społecznością Mar, która wyznaje kult bóstwa Shahmarana.

Czytaj także: "It Ends With Us" – znamy obsadę ekranizacji książki Colleen Hoover

Shahmaran to mityczne stworzenie pół-węża i pół-człowieka, które stanowi symbol miłości i mądrości. Społeczność Mar jest zafascynowana przybyciem Şahsu. Uznają oni, że na ich oczach wypełnia się historyczne proroctwo. W pewnym momencie losy dziewczyny skrzyżują się z losami jednego z członków tej społeczności – Marana. Gdy to się stanie, nic już nie będzie takie samo. 

Shahmaran – 2 sezon czy będzie? 

Serial dopiero niedawno pojawił się na Netflixie. Na ten moment trudno więc stwierdzić, czy powstanie kolejny sezon. Gigant streamignowy nie wydał jeszcze oficjalnego potwierdzenie. Możliwe więc, że będziemy musieli jeszcze trochę na to poczekać. W tak krótkim czasie ciężko stwierdzić, czy produkcja osiągnie długofalowy sukces i, czy będzie się opłacało ją kontynuować. 

Czytaj także: „Lockwood i spółka” — popularna seria książek zekranizowana przez Netflixa!

Wydaje się jednak, że scenarzyści od początku byli pewni powstania drugiego sezonu. W końcu finałowy odcinek pierwszej serii nie odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania. Widzowie nadal nie wiedzą kim dokładnie jest Şahsu i jaka jest ostatnia część przepowiedni. Wspólne losy głównych bohaterów również stoją pod znakiem zapytania.

Shahmaran – sezon 2 – kiedy premiera? 

Możliwe, że odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań dotyczących finału pierwszego sezonu poznamy dopiero za jakiś czas. Na ten moment trudno stwierdzić, kiedy to się stanie. Wszystko zależy od tego, w jakim momencie i czy w ogóle Netflix potwierdzi produkcję kolejnego sezonu.

Czytaj także: 8 sezon „Outlandera” będzie ostatnim! Twórcy zapowiadają jednak prequel

Nawet jeśli serial dostanie zielone światło na dalszą produkcję, to prawdopodobnie na kolejny sezon i tak trzeba będzie zaczekać aż do 2024 roku. W końcu zarówno kręcenie, jak i postprodukcja to etapy, które mogą trwać nawet kilka miesięcy. Wszyscy fani Shahmarana muszą więc uzbroić się w cierpliwość. 

Tagi: seriale tureckie, seriale netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje