Polski film Show – reality show, w którym giną ludzie, niczym w powieści Agathy Christie

Data: 2021-04-09 10:10:02 Autor: adudek

Kino sensacyjno – kryminalne, z fabułą niczym w powieści Agathy Christie, "10 Murzynków", pod tytułem Show, dziś pokaże telewizyjna Jedynka.  

Obrazek w treści

Show to jak sam tytuł wskazuje program, który ma bawić. Czy reality show na w domu na wyspie będzie programem rozgrywkowym? Przekonamy się już dziś. Tymczasem dowiedzmy się nieco więcej na temat tej polskiej, już nie najnowszej produkcji. 

Show – opis filmu 

Bohaterem Show, filmowej opowieści sensacyjnej, z nutą kryminału, jest drobny oszust o imieniu Czarek. Uciekając przez zemstą mafii, dwóch gangsterów, zmuszających go do ślubu z siostrą jednego z nich, będącą w ciąży, zgłasza się do nowego reality show. 

Ma wraz z grupą dziewięciu innych uczestników, zamieszkać w nowy wybudowanym domu – studiu, położonym na samotnej wyspie znajdującej się na środku jeziora. Tam wraz z nimi ma prowadzi normalne, ale i podobające się oglądającym program ludziom, życie.

Czytaj również: Nowy serial „Skazana". Sędzia na ławie oskarżonych

Z czasem wśród uczestników rodzą się przyjaźnie, sojusze, ale i wrogości. Czarek próbuje zbliżyć się do jednej z uczestniczek, Aliny i jedynie on, nie myśli o celu tego programy, jednej z najwyższych nagród w historii, kwocie dwu miliona złotych.

Wkrótce zaczynają dziać się przerażające wydarzenia. Jedna z uczestniczek umiera w tajemniczych okolicznościach. Jednak głosami widzów, program nie zostaje przerwany. Niebawem giną kolejne osoby, wyspa może zostać zalana, a dzięki prowadzącej program Dorocie, cała Polska poznaje przestępczą działalność Czarka. 

Show – obsada filmu

Film Show to produkcja z roku 2003, czyli już nie najmłodsza, ale za to w gwiazdorskiej polskiej obsadzie. W roli Czarka – Cezary Pazura, aktor znany z ról w filmie Kiler, Kiler-ów 2-óch, Chłopaki nie płaczą, Psy czy nowym serialu Tajemnica zawodowa. Towarzyszy mu w roli Aliny – Joanna (Perzak) Orleańska, którą możemy kojarzyć z filmów: Huśtawka, Zbliżenie czy Licencja na wychowanie.

W filmu występują także: Dorota Segda, Jerzy Sthur, Lech Dyblik, Marian Dziędziel, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Galica, Marcin Dorociński, Piotr Zelt i inni.

Czytaj również: Show, informacje o filmie - opis

Reżyserem i zarazem autorem scenariusza jest Maciej Ślesicki, mający na swoim koncie filmy: Tato, Sara, Trzy minuty, czy serial 13 Posterunek. 

Show – gdzie obejrzeć?

Film Show zostanie wyemitowany już dziś, w piątek, 9 kwietnia 2021 roku na kanale TVP 1 o godzinie 21:55.

Można go także oglądać na platformie Ipla. 

Show – opinie o filmie

Opisywany przez nas film to klasyka kina sensacyjnego, choć utrzymana w klimacie kryminału, który wątkiem fabularnym przypomina powieść Agathy Christie o tytule Dziesięciu Murzynków

Produkcja odpowiednia dla fanów polskiego kina i znanych polskich aktorów. Film może spodobać się także miłośnikom produkcji z sensacją, tajemnicą i kryminałem.

Czytaj również: Streszczenie Pan Tadeusz

Show jest także laureatem nagród - Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") - Nagroda Główna "Laur Cisowy"

Show – książki

Show to film powstały na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na której bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki Dziesięciu Murzynków, wspomnianej tu już Agathy Christie.

Książkę „Dziesięciu Murzynków” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film