Polski film Show – reality show, w którym giną ludzie, niczym w powieści Agathy Christie

Data: 2021-04-09 10:10:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Kino sensacyjno – kryminalne, z fabułą niczym w powieści Agathy Christie, "10 Murzynków", pod tytułem Show, dziś pokaże telewizyjna Jedynka.  

Obrazek w treści Polski film Show – reality show, w którym giną ludzie, niczym w powieści Agathy Christie  [jpg]

Show to jak sam tytuł wskazuje program, który ma bawić. Czy reality show na w domu na wyspie będzie programem rozgrywkowym? Przekonamy się już dziś. Tymczasem dowiedzmy się nieco więcej na temat tej polskiej, już nie najnowszej produkcji. 

Show – opis filmu 

Bohaterem Show, filmowej opowieści sensacyjnej, z nutą kryminału, jest drobny oszust o imieniu Czarek. Uciekając przez zemstą mafii, dwóch gangsterów, zmuszających go do ślubu z siostrą jednego z nich, będącą w ciąży, zgłasza się do nowego reality show. 

Ma wraz z grupą dziewięciu innych uczestników, zamieszkać w nowy wybudowanym domu – studiu, położonym na samotnej wyspie znajdującej się na środku jeziora. Tam wraz z nimi ma prowadzi normalne, ale i podobające się oglądającym program ludziom, życie.

Czytaj również: Nowy serial „Skazana". Sędzia na ławie oskarżonych

Z czasem wśród uczestników rodzą się przyjaźnie, sojusze, ale i wrogości. Czarek próbuje zbliżyć się do jednej z uczestniczek, Aliny i jedynie on, nie myśli o celu tego programy, jednej z najwyższych nagród w historii, kwocie dwu miliona złotych.

Wkrótce zaczynają dziać się przerażające wydarzenia. Jedna z uczestniczek umiera w tajemniczych okolicznościach. Jednak głosami widzów, program nie zostaje przerwany. Niebawem giną kolejne osoby, wyspa może zostać zalana, a dzięki prowadzącej program Dorocie, cała Polska poznaje przestępczą działalność Czarka. 

Show – obsada filmu

Film Show to produkcja z roku 2003, czyli już nie najmłodsza, ale za to w gwiazdorskiej polskiej obsadzie. W roli Czarka – Cezary Pazura, aktor znany z ról w filmie Kiler, Kiler-ów 2-óch, Chłopaki nie płaczą, Psy czy nowym serialu Tajemnica zawodowa. Towarzyszy mu w roli Aliny – Joanna (Perzak) Orleańska, którą możemy kojarzyć z filmów: Huśtawka, Zbliżenie czy Licencja na wychowanie.

W filmu występują także: Dorota Segda, Jerzy Sthur, Lech Dyblik, Marian Dziędziel, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Galica, Marcin Dorociński, Piotr Zelt i inni.

Czytaj również: Show, informacje o filmie - opis

Reżyserem i zarazem autorem scenariusza jest Maciej Ślesicki, mający na swoim koncie filmy: Tato, Sara, Trzy minuty, czy serial 13 Posterunek. 

Show – gdzie obejrzeć?

Film Show zostanie wyemitowany już dziś, w piątek, 9 kwietnia 2021 roku na kanale TVP 1 o godzinie 21:55.

Można go także oglądać na platformie Ipla. 

Show – opinie o filmie

Opisywany przez nas film to klasyka kina sensacyjnego, choć utrzymana w klimacie kryminału, który wątkiem fabularnym przypomina powieść Agathy Christie o tytule Dziesięciu Murzynków

Produkcja odpowiednia dla fanów polskiego kina i znanych polskich aktorów. Film może spodobać się także miłośnikom produkcji z sensacją, tajemnicą i kryminałem.

Czytaj również: Streszczenie Pan Tadeusz

Show jest także laureatem nagród - Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") - Nagroda Główna "Laur Cisowy"

Show – książki

Show to film powstały na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na której bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki Dziesięciu Murzynków, wspomnianej tu już Agathy Christie.

Książkę „Dziesięciu Murzynków” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje