"Sicario" – nietypowa sensacyjna produkcja

Data: 2020-05-17 21:13:49 Autor: pobarski

Sicario to świetny film sensacyjny w gwiazdorskiej obsadzie. Co warto wiedzieć o produkcji z Emily Blunt?

Obrazek w treściFot. mat. prasowe Monolith Films / Richard Foreman Jr SMPSP; 

Sicario to pochodząca z 2015 roku amerykańska produkcja sensacyjna z udziałem znanych i cenionych aktorów. Co warto wiedzieć o produkcji?

Sicario – opis

O czym jest film Sicario? Obraz przedstawia losy Kate Macer, młodej agentki FBI, która od niedawna pracuje dla służb wywiadowczych. Niedoświadczona oficer niebawem ma wziąć udział w swojej pierwszej, ważnej sprawie, od której zależą jej dalsze losy w służbach.

Czytaj także: Młoda Wiktoria. Nie cała prawda o królowej

Kobieta pragnie przestrzegać wszystkich reguł, o których uczono w szkołach i na kursach. Nie wie jednak, że prawdziwe życie mocno rozmija się z przygotowanymi na papierze zasadami. Niebawem do Macer dołącza tajemniczy konsultant, który pomóc ma jej w operacji rozbicia meksykańskiej mafii narkotykowej.

Niebawem agentka będzie musiała zdecydować, czy warto poświęcić się dla ideałów. Szokujące będzie także odkrycie, kim jest jej tajny kontakt.

Sicario – obsada

W produkcji Sicario wystąpiło wiele znanych z afiszy nazwisk. W rolę agentki Kate Macer wcieli się Emily Blunt. Oprócz niej w produkcji zagra także Josh Brolin, Benicio Del Toro, Victor Garber, Jon Bernthal, Jeffrey Donovan czy Daniel Kaluuya.  

Sicario – gdzie zobaczyć

Film Sicario wyemitowany zostanie w niedzielę, 17 maja 2020 r. o godzinie 22:05 przez stację TVN. Dodatkowo, produkcję będzie można zobaczyć w ramach powtórki 5 dni później, w piątek 22 maja o godzinie 00:35.

Czytaj także: The Kissing Booth - wkrótce kontynuacja hitu od Netflixa

Film Sicario dostępny jest także do wypożyczenia w ramach niektórych z platform VOD.

Sicario – książka

Film Sicario powstał na podstawie oryginalnego scenariusza autorstwa Taylora Sheridana. Oznacza to, że niestety nie istnieje książka, która powiązana byłaby z historią przedstawianą w filmie w reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Zamiast tego polecamy jednak inną książkę o podobnej tematyce – powieść Nocny recepcjonista autorstwa Johna le Carré. Książka przedstawia historię Jonathana Pine’a, byłego wojskowego, który po zakończeniu służby, rozpoczyna pracę w roli recepcjonisty w drogim hotelu. Tam wkrótce dociera Onslow Roper, przywódca nielegalnej grupy przestępczej handlującej bronią i narkotykami. Niebawem Pine rozpocznie współpracę z brytyjskim wywiadem, co na zawsze zmieni losy mężczyzny.

Książkę Nocny recepcjonista kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje