Jan Komasa stworzy film o miłości i środowisku LGBT!

Data: 2021-09-04 10:29:02 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Jan Komasa to uznany reżyser młodego pokolenia, który nie stroni od poważnych tematów w swoich produkcjach. W przyszłym roku stworzy film o środowisku LGBT, który będzie zatytułowany Słońca Blask. 

Obrazek w treści Jan Komasa stworzy film o miłości i środowisku LGBT! [jpg]

Zródło zdjęcia: MasterTux z Pixabay

Słońca blask to filmowe dzieło o miłości osób LGBT i nieco o sporcie. Film jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji. Co na ten moment wiemy o filmie, którego zdjęcia mają ruszyć dopiero w przyszłym roku? 

Słońca blask – co wiemy o fabule filmu?

Film Słońca blask to produkcja, o której nie wiemy zbyt wiele. Nie znamy przynależności gatunkowej produkcji, nie wiemy, kto znajdzie się w jej obsadzie. Twórca zdradził jedynie, że ma to być film trochę o miłości i trochę o sporcie.

Czytaj również:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 2 do 10 września 2021 roku

Nieco więcej szczegółów na temat fabuły Jan Komasa zdradził  podczas wydarzenia Campus Polska w Olsztynie. Wtedy to odbył się panel dyskusyjny, na którym zapytany przez jedną z uczestniczek o polskich produkcjach o miłości osób LGBT, ogłosił, że obecnie pracuje nad filmem o takiej właśnie tematyce. Reżyser powiedział:

Miłość nie zna płci, dla mnie to jest oczywiste. Postaram się zmierzyć z tym tematem. Zahaczałem trochę o niego w "Sali samobójców", (...), ale teraz będzie już tylko o tym. (...) Zawsze robię filmy z potrzeby, czyli z zapotrzebowania. Mam poczucie, że jest zapotrzebowanie i trzeba o tym porozmawiać. Jako reżyser lubię opowiadać o rzeczach, które ludzi obchodzą. (...) Zrobiłem "Hejtera", bo czułem, że coś się zmienia, "Boże Ciało" zrobiłem z tego samego powodu

W rozmownie z Onetem wspomniał także, że problemy środowiska LGBT nie są mu obce. Jan Komasa dodał:

Ja tę społeczność znam bardzo dobrze osobiście. W temacie LGBT rosłem, jest mi to bliskie rodzinnie, ze względu na moich przyjaciół jest to dla mnie naturalne środowisko. To są te same problemy, to są te same kłótnie. 

Słońca blask – obsada filmu

Słońca blask to film w bardzo wczesnej fazie produkcji.  Według doniesień obecnie trwają casingi. Reżyserem jest Jan Komasa, który ma na swoim koncie nominowane do Oscara Boże ciało, a także filmy Sala samobójców. Hejter, Ultraviolet, Miasto 44 czy serial Krew w krwi. Na ten moment twórca nie zdradził, kto weźmie udział w jego najnowszym filmie.

Czytaj również: Pierwsza miłość. „Tamte dni, tamte noce"

Wiemy jedynie, że w obsadzie filmu mają znaleźć się młodzi aktorzy, którzy zostaną obsadzeni w głównych rolach. Jednocześnie na ekranie mają im towarzyszyć aktorzy znani i bardziej doświadczeni.

Słońca blask – kiedy premiera?

Zapowiedziany film Słońca blask to produkcja w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Zdjęcia do filmu mają ruszyć dopiero latem przyszłego roku. Na debiut filmu będziemy musieli jeszcze dość długo poczekać.

Czytaj również: Marvel stawia na superbohaterów LGBT+?

Trudno powiedzieć kiedy będzie kinowa premiera. Najbardziej prawdopodobny wydaje się rok 2023. 

Słońca blask – książki

Film Słońca blask to produkcja powstała na własnym, autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka, na której bazuje. W zamian polecamy natomiast lekturę książki poświęconej środowisku LGBT - LGB. Zdrowie psychiczne i seksualne, której autorem jest Robert Kowalczyk.

Książkę „LGB. Zdrowie psychiczne i seksualne” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Pokaż wszystkie recenzje