Sługa narodu - Ignacy ma pomysł na podatki. Co zdarzy się w 13, 14 i 15 odcinku serialu Polsatu?

Data: 2023-04-15 10:14:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś na antenie Polsat kolejne dwa odcinki lubianego na kanale serialu obyczajowego, o niecodziennym prezydencie. W kolejnym odcinku Ignacy dowiaduje się brzydkiej prawdy o własnym ojcu i znajduje pomysł na podatki. Co wydarzy się w trzynastym, czternastym, a także piętnastym odcinku serialu? 

Obrazek w treści Sługa narodu - Ignacy ma pomysł na podatki. Co zdarzy się w 13, 14 i 15 odcinku serialu Polsatu? [jpg] Zdjęcie: Polsat

Sługa narodu – opis 13 odcinka serialu

W trzynastym odcinku polskiego serialu Sługa narodu  wraca sprawa podatków. Ignacy odkrywa, że jego ojciec także unikał płacenia podatków. Jeździł taksówką bez licencji. Postanawia zatem dokonać kontroli taksówkarzy. Kazik zajmuje się biznesmenami i politykami, którzy zaniżają swoje dochody, i przepisują majątki na swoich bliskich.

Czytaj również: Sługa narodu - komediowy serial będący polityczną satyrą rusza dziś na kanale Polsat

Spokoju Ignacemu nie daje także żona zwolnionego ochroniarza, Małgosia, chce rozmowy obu panów. I choć Ignacy upiera się, że ochrona mu niepotrzebna, wkrótce okazuje się, że tak nie jest. 

Sługa narodu – gdzie i kiedy obejrzeć 13 odcinek serialu?

Trzynasty odcinek serialu Sługa narodu zostanie wyemitowany na kanale Polsat w sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, o godzinie 20:00. 

Czytaj również: Sługa narodu - współpracownicy prezydenta są jednak przekupni. Co zdarzy się w 11, 12 i 13 odcinku serialu Polsatu?

Powtórka nie jest planowana, ale epizod pojawi się na PolsatBox Go.

Sługa narodu – opis 14 odcinka serialu

W czternastym epizodzie serialu Sługa narodu sprawa podatków, która są unikane przez Polaków nadal ważna. Kazik wciąż boryka się z biznesmenami, którzy skutecznie unikają Urzędu Skarbowego. Wszyscy oni dostają wezwania do prokuratury. Bogacze natomiast uważają, że nic im nie grozi. Mają bowiem swoje kontakty w ministerstwie sprawiedliwości. 

Czytaj również: Sługa narodu, informacje o serialu - opis

Ale okazuje się, że nie do końca, bowiem współpracownicy prezydenta Ignacego znajdują takiego prokuratora, który postanawia się tym zająć. Basia, zaś na misji wymuszania na prezydencie i jego ludziach ambicji, chęci bycia kimś na wyższym stanowisku. 

Sługa narodu – gdzie i kiedy można obejrzeć 14 odcinek serialu?

Premiera czternastego odcinka serialu Sługa narodu, odbędzie się na kanale Polsat, w sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, tym razem o godzinie 20:30. 

Czytaj również: Powrót na wyspę: 32 odc. i 33 odc. Caterina odchodzi do Diego... Streszczenie 32 odc. serialu

12 epizod nadrobić można za pośrednictwem PolsatBox Go.

Sługa narodu – opis 15 odcinka serialu

W piętnastym odcinku polskiego serialu obyczajowego Sługa narodu  Ignacy ma nowe plany rozwoju państwa. Tym razem postanawia zrobić coś z finansowymi nadwyżkami państwa i przeznaczyć je na infrastrukturę. Chce planu naprawy, który mają mu dostarczyć jego ludzie. Tymczasem Basia, która zajmuje się wiceprezesowaniem w Najwyższej Izby Kontroli Skarbowej robi czystkę. Aresztuje dawnych kolegów z pracy. 

Czytaj również: Nasz nowy dom 283 odc. Nowy dom dla pani Haliny i jej wnuków. Streszczenie 283 odcinka

To oczywiście ma swoje konsekwencje. Prezydent Ignacy żąda, by Kazik ją zwolnił, ale te boi się reakcji siostry swojego przyjaciele. Na prezydenta Ignacego próbuje coś wciąż znaleźć Sosnowski, ale tym razem rękami jego następcy, niejakiego Wróbla. 

Sługa narodu – gdzie i kiedy można obejrzeć 15 odcinek serialu?

Piętnasty odcinek serialu Sługa narodu będzie możliwy do obejrzenia na kanale Polsat już za tydzień, w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku, o godzinie 20:00. 

Czytaj również: Papiery na szczęście - odc. 234. Pogrzeb Kazimierza Kownackiego. Streszczenie 234 i 235 odcinka

15 epizod pojawi się też na PolsatBox Go.

Sługa narodu – książki

Polska wersja ukraińskiego serialu Sługa narodu bazuje luźno na pierwowzorze, przenosząc go w analogiczne, polskie warunki ze swoją specyfiką i nieco innym podejściem. W oczekiwaniu na kolejne epizody, być może Waszą uwagę porwie książka Na skraju przepaści, której autorem jest Monika Koszewska.

Powieść "Na skraju przepaści" wydawnictwa 1PUNKT odnajdziecie tutaj w niezłych cenach:

Tagi: seriale obyczajowe, polsat, telewizja, seriale,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Pokaż wszystkie recenzje