Quantcast

Smak życia 2 - druga część komedii obyczajowej o poszukiwaniu swego miejsca w życiu

Data: 2023-01-15 10:28:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

 W niedzielny wieczór jeden z kanałów Telewizji Publicznej zaproponuje widzom kontynuację komedii francusko-brytyjskiej, o tytule Smak życia. Komedia obyczajowa już dziś możliwa do obejrzenia na TVP Kultura. 

Obrazek w treści Zdjęcie: TVP VOD

Nowa odsłona opowieści o Xavieru nosi tytuł Smak życia 2 i jest bezpośrednią kontynuacją opowieści. Na jakim etapie życie obecnie znajduje się bohater filmu? O czym opowiada historia? i Gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć? 

Smak życia 2 – opis 

O czym jest film Smak życia 2? Jest to bezpośrednia kontynuacja komedii obyczajowej, której bohaterem jest młody mężczyzna Xavier, który w pierwszej części zrezygnował z pracy w wielkiej korporacji. Nikt nie chce wydać jego książki, a bank domaga się spłaty kredytu. Xavier chwyta się różnych zajęć, pisze także scenariusze do przeciętnych seriali. Nie układa się mu się także w życiu prywatnym. Przyjaźni się nadal ze swoją wielką, niespełnioną miłością, Martine. 

      Czytaj również: Co zobaczyć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 9 do 15 stycznia 2023 roku

Kiedy pewnego dnia traci pracę i przyjdzie mu zająć się dziadkiem, Xavier postanawia podjąć pracę dziennikarza i wyjechać do Petersburga. Tam spotyka swoich dawnych przyjaciół. 

Smak życia 2 – obsada 

Kto zagrał w Smak życia 2? Film to produkcja francusko-brytyjskiej, w której w głównej roli, czyli Xaviera zobaczymy po raz kolejny Romaina Durisa

    Czytaj również: Smak życia 2, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Kelly Reilly, Audrey Tautou, Cécile De France, Kevin Bishop, Yevgenia Obraztsova, Irene Montalà, Gary Love, Lucy Gordon. Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Cédric Klapisch.

Smak życia 2 – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Smak życia 2 będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w niedzielę, 15 stycznia 2023 roku, na kanale TVP Kultura i TVP Kultura 2, o godz. 20:00.  Powtórka we wtorek, 17 stycznia, o godzinie 0:50, na tym samym kanale. 

     Czytaj również: Czy słynny Jackie DiNorscio sam obroni się oczach całej Ameryki? - Uznajcie mnie za winnego

Smak życia 2 – opinie

Film Smak życia 2 to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom filmów komediowych, o życiu, przyjaźni i spełnianiu własnym marzeń, lub szukaniu swojego miejsca na ziemi. 

      Czytaj również:  Greta - trzymający w napięciu thriller dziś na kanale TVP 2

Film ma na swoim koncie nagrodę filmową Cezar - Najlepsza aktorka drugoplanowa Cécile De France i dwie nominacje do Cezarów. 

Smak życia 2 – książka

Film Smak życia 2 to produkcja, która powstała na własnym, autorskim scenariuszu, kontynuując opowieść z części pierwszej. Oznacza to, że film nie ma swojego odpowiednika książkowego. W zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Niedopasowany, której autorem jest Karol Husak.

Książkę "Niedopasowany", wydawnictwa Novae Res kupić można poniżej:

Tagi: komedie, komedie obyczajowe, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje