Sortownia - odcinek 4. Woliński zabiera Justynę do siebie. Streszczenie 4 i 5 odcinka

Data: 2023-06-30 19:00:02 Autor: Danuta Awolusi
udostępnij Tweet

Przed nami 4 i 5 najnowszej produkcji Polsatu pod tytułem Sortownia z Andrzejem Chyrą w roli głównej. To bardzo mocna opowieść o warszawskim oddziale SOR, gdzie bohaterowie codziennie ratują ludzkie życie. Czy jednak władza nad ich losem nie wywoła tak zwanego kompleksu Boga? I jakich emocji doświadczymy dzisiaj? Przekonajmy się! 

Jacek Woliński, bohater serialu "Sortownia", emitowanego na antenie Polstat Box Go fot. Polsat

Sortownia – opis 4 odcinka serialu

W 4 odcinku serialu Sortownia pacjent trafia na SOR z prostym złamaniem. Jacek  (Andrzej Chyra)  myśli, że to rutynowy przypadek, ale się myli. Olga, lekarka, pomaga mu z pacjentem i sprawia wrażenie doświadczonej pod opieką Jacka. Olga (Jaśmina Polak) próbuje dopytać Jacka o jego rozkojarzanie, ale on nie chce rozmawiać.

Jacek odwiedza Nicole i Igora, którzy wyprowadzają się z klubu. Mają ze sobą tylko kilka rzeczy, a Nicole ma mieszkać u Jacka. Okazuje się jednak, że Jacek wynajął dla niej mieszkanie kilka bloków dalej. Proponuje, że opłaci czynsz na trzy miesiące z góry, ale Nicole odmawia. Jacek stara się wyjść z sytuacji, ale Nicole jest rozczarowana, mimo że wdzięczna za pomoc.

Jacek wraca na SOR i rozmawia z pielęgniarką o dziewczynie, która była tam przez kilka dni. Pielęgniarka nie widziała jej dzisiaj. Jacek sprawdza dokumenty pacjenta Gawrona, który trafił na SOR z pomocą Justyny. Znajduje adres mieszkania Gawrona i zostawia Olgę, przekonany, że sobie poradzi. Olga jest wdzięczna za wsparcie.

Czytaj również: Sortownia - odcinek 3. Na dyżurach Wolińskiego wzrasta liczba śmiertelnych przypadków. Streszczenie 3 i 4 odcinka

Na SOR przywożeni są ranni po strzelaninie - młody diler narkotykowy i policjant Krzysztof Romanowski. Olga poradzi sobie z nimi doskonale, co zaskakuje pielęgniarki. Romanowski flirtuje z Olga, ale ona udaje, że to efekt znieczulenia. Komplementy sprawiają jej przyjemność.

Jacek odwiedza mieszkanie Gawrona, gdzie zastaje go z dwoma znajomymi, którzy są naćpani. Jacek zauważa rzeczy damskie i pyta o Justynę, ale Gawron nie wie, gdzie jest. Sugeruje Jackowi sprawdzenie okolicznych klubów. Jacek wyrusza w poszukiwaniu córki po warszawskich klubach. W jednym z klubów znajduje Justynę tańczącą z dwoma starszymi mężczyznami. Jacek wkracza, gdy jeden z mężczyzn zaczyna się do niej dobierać, i zostaje uderzony.

Jacek wyprowadza Justynę z klubu. Dziewczyna jest pijana i pod wpływem narkotyków. Jacek zabiera ją do swojego mieszkania.

Sortownia – gdzie i kiedy obejrzeć 4 odcinek serialu?

4 odcinek serialu Sortownia ma swoją premierę w piątek, 7 lipca 2023 o godzinie 21.00 na antenie telewizji CANAL+ 4K Ultra HD oraz Canal + Premium.

Czytaj również: Opowieści z SOR-u. Debiutuje „Sortownia” z udziałem Andrzeja Chyry

Już teraz można go zobaczyć na platformie Polsat Box Go.

Sortownia – opis 5 odcinka serialu

W 5 odcinku serialu Sortownia Jacek zmaga się ze swoją przeszłością. Olga stara się odnaleźć na oddziale. Pracy jest dużo, a ona radzi sobie coraz lepiej. Woliński opowiada Justynie, co zdarzyło się przed jej urodzinami — o wypadku, w którego sprawca przekroczył prędkość. Przyznaje, że sam wypił kieliszek przed tą podróżą i nigdy tego sobie nie wybaczył. Justyna słucha go milcząco i pyta o nazwisko sprawcy. Jacek odmawia ujawnienia tej informacji, uważa, że nie powinna o tym wiedzieć.

Czytaj również: „Sortownia"– Polsat zapowiedział nowy serial. Premiera już w czerwcu!

Kiedy lekarz przybywa do szpitala, Olga akurat kończy swoją zmianę. Zaskakuje ją policjant Romanowski, który przynosi jej kwiaty jako podziękowanie za opiekę. Romanowski wyraża wdzięczność i zapewnia ją, że może liczyć na jego pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Olga żartuje z nim, ale widać, że dobrze się czuje w jego towarzystwie. Tymczasem Jacek zostaje zatrzymany przez panią Adelę, która jest przerażona. Twierdzi, że coś złego dzieje się z jej sercem. Olga przystaje do Jacka, chcąc porozmawiać. Jacek każe Pani Adeli poczekać.

Olga rozmawia z Jackiem, dzieląc się swoimi obawami o pacjentów, którzy zbyt często umierają na oddziale. Przywołuje kilka ostatnich przypadków. Woliński obawia się, że  Olga odkryje jego zbrodnie. Gdy lekarze wychodzą na korytarz, odkrywają, że Adela wciąż siedzi w tej samej pozycji. Nie żyje. Wszyscy czują się winni, ponieważ zlekceważyli jej stan, przyzwyczajeni do jej ciągłych dolegliwości. Jacek płacze samotnie w swoim gabinecie, emocjonalnie załamany przez tę sytuację.

Sortownia – gdzie i kiedy można obejrzeć 5 odcinek serialu?

5 odcinek serialu Sortownia będzie miał swoją premierę telewizyjną w piątek, 14 lipca 2023 o godzinie 21:00 na antenie telewizji CANAL+ 4K Ultra HD.

Czytaj również: Teściowie - nagrodzona i bardzo dobrze oceniana polska słodko-gorzka komedia właśnie trafiła na Netflix

Będzie go można również zobaczyć na platformie Polsat Box Go od piątku 7 lipca 2023.

Sortownia – książki

Poszukujecie emocjonujących historii podobnych do serialu Sortownia? Koniecznie sprawdźcie książkę Ratownik. Nie jestem bogiem! Publikacja Jarosława Sowizdraniuka to historie o ludziach, którzy muszą codziennie stawać oko w oko z zagrożeniem życia. 

Książkę Ratownik. Nie jestem bogiem w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, polskie seriale, seriale polsat,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje