Spectre - James Bond na tropie niebezpiecznej organizacji zagrażającej światu

Data: 2023-07-01 11:16:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

James Bond powraca do polskiej telewizji za sprawą kanału "Pierwszego" i filmu Spectre, w którym agent 007 zmierzy się z niebezpieczną organizacją, która zagraża globalnemu bezpieczeństwu całego świata. 

Daniel Craig jako James Bond i Léa Seydoux jako Madeleine Swann w filmie "Spectre". 

Spectre to czwartym  film, w którym w roli Jamesa Bonda wystąpił Daniel Craige, który już pożegnał się z rolą agenta Jej Królewskiej Mości. Co wiemy o filmie? Kiedy i gdzie będzie można go zobaczyć? Czy warto? 

Spectre – opis 

O czym opowiada Spectre? Jest to kolejny film z serii o przygodach Jamesa Bonda, w którym agent 007 otrzymuje tajemnicza wiadomość. Ma ona związek z jego przeszłością. Udaje się zatem na misję do Meksyku, gdzie obchodzone jest święto zmarłych. Zadzierając z terrorystami trafia na trop, który tym razem wiedzie go do Rzymu. Tak poznaje pewną wdowę, dowiadując się od niej o istnieniu grupy o nazwie Spectre. 

Czytaj również: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Samowolne działanie Bonda nie podoba się szefostwu w Londynie. Poddawane jest w wątpliwość dalsze działanie sekcji, która powinna zniknąć. Tymczasem trwają poszukiwania Madeleine Swann, córki dawnego wroga szpiega. Bond przeczuwa, że może być ona kluczem do rozwiązania zagadki. Musi jednak stawić czoła bardzo niebezpiecznemu rywalowi. 

Spectre – obsada 

Kto wystąpił w Spectre? Film jest produkcją brytyjsko-amerykańską, w gwiazdorskiej obsadzie. Po raz kolejny, czwarty już raz w rolę Jamesa Bonda wcielił się Daniel Craig, któremu na ekranie towarzyszy jako Madeleine Swann Léa Seydoux. W pozostałych rolach: Christoph Waltz, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott.

Czytaj również: Spectre, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Sam Mendes.

Spectre – gdzie obejrzeć?

Film Spectre to produkcja, która swoją kinową premierę w roku 2015. Film miał już swoje emisje w polskiej telewizji. Dziś zobaczymy go po raz kolejny. Emisja w sobotę, 1 lipca o godzinie 21:35, na kanale TVP 1. Powtórka w poniedziałek, 3 lipca, o godzinie 1:20, także na tym kanale. 

Czytaj również: Przetrwać do świtu - Bruce Willis powraca w kolejnym filmie sensacyjnym!

Spectre – opinie i filmie

Film Spectre to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom filmów z gatunku sensacyjnych, ale przede wszystkim miłośnikom filmów o przygodach agenta Jamesa Bonda. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Czytaj również: Kobieta sukcesu - śmieszna komedia z udziałem plejady polskich gwiazd znów w tv! O czym jest?

Film ma na swoim koncie aż osiemnaście nominacji do filmowych nagród. Są to między innymi: Oscar - Najlepsza piosenka - "Writing's on the Wall", wyk. Sam Smith (II); Złoty Glob - Najlepsza piosenka - "Writing's on the Wall", wyk. Sam Smith (II) czy Saturn - Najlepszy film akcji / przygodowy.

Spectre – książka

Filmowy opowieść o tytule Spectre to  powstała na bazie własnego scenariusza i własnego autorskiego pomysłu. Cały filmowy cykl o przygodach Jamesa Bonda jest jednak inspirowany książkami o przygodach agenta 007, takimi jak Jutro nie umiera nigdy, Casino Royale, Ośmiorniczka i wiele innych. Mnóstwo tych dzieł jest autorstwa Iana Fleminga. My natomiast w zamian polecamy inną lekturę książki Nie to miejsce, nie ten czas, o tytule której autorem jest Gillian McAllister. 

Komiks "Nie to miejsce, nie ten czas", wydawnictwa Znak kupić tanio można poniżej:

Tagi: filmy w tv, sensacyjne, bond, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje