reklama

Książka Marcina Pałasza stała się lekturą szkolną. Co wiemy o „Sposobie na Elfa”?

Data: 2019-11-25 09:25:30 Autor: pobarski
News - Książka Marcina Pałasza stała się lekturą szkolną. Co wiemy o „Sposobie na Elfa”?

Lektury szkolne często kojarzą nam się ze starymi, nieaktualnymi pozycjami, które zamiast zachęcać do czytani – nudzą. Od niedawna jedną z lektur szkolnych jest jednak Sposób na Elfa, czyli współczesna powieść stworzona przez Marcina Pałasza. Co wiemy o książce?

Chociaż nadal panuje stereotyp, że lektury szkolne to nudna rozrywka, która nie zachęca do poznawania innych, współczesnych powieści, to od niedawna nieco się to zmienia. Oprócz bowiem kultowych klasyków, w szkolnym kanonie pojawiają się także nowe tytuły stworzone całkiem niedawno. Taką książką jest właśnie Sposób na Elfa Marcina Pałasza.

Sposób na Elfa – o czym jest książka?

Kim jest Elf? Chociaż kojarzy nam się z pomocnikiem Świętego Mikołaja, to jest to tak naprawdę… zwykły pies, w którym kogoś niezwykłego zauważa Młody – główny „ludzki” bohater powieści Marcina Pałasza

W Sposobie na Elfa poznajemy historię tytułowego pieska, który część swojego życia spędził ze swoją bliźniaczką w schronisku. Los uśmiecha się jednak do pieska i wkrótce trafia on do mieszkania należącego do pewnego pisarza i jego syna.

Elf wiele przeszedł i żadnego domu się nie boi, choć lękiem naprawdę napawa go trzepak. I papierowe ręczniki. Oraz inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy. Mimo wielu przygód – chociażby uratowania z opresji Czesława i tropieniu przestępców – Elf nie może zapomnieć o Erce, swojej siostrze, która pozostała w schronisku.

Jak potoczą się losy pieska?

Sposób na Elfa – recenzja książki

Nie jesteście zdecydowani, czy warto przeczytać tę książkę? Dla niektórych Sposób na Elfa jest polskim odpowiednikiem historii Był sobie pies, historia polskiego pisarza także opowiada o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzakiem.

Nasi recenzenci zauważają jednak znacznie większe zalety tej powieści. W swojej recenzji Danuta Szelejewska zachęca:

Bez Elfa życie Młodego i Dużego byłoby bardzo nudne i jeszcze bardziej smutne. […] Czekająca na czytelnika spora dawka emocji nie pozwoli oderwać się od lektury (wszystkie wydarzenia przedstawione zostały z punktu widzenia psa oraz jego pana). Zabawne, czarno-białe ilustracje autorstwa Olgi Reszelskiej są doskonałym uzupełnieniem całości.

Całą recenzję możecie przeczytać na naszym portalu. Książka doceniana jest także przez naszych użytkowników.

Sposób na Elfa – informacje o książce

Sposób na Elfa po raz pierwszy ukazał się w 2012 roku nakładem Wydawnictwa Skrzat. Od tego czasu książka doczekała się kilku wznowień, ostatnie z nich miało miejsce w 2019 roku dzięki Wydawnictwu Literatura.

Książka ma około 140 stron. Na książkę składają się tekst Marcina Pałasza oraz ilustracje, które sporządzone zostały przez Katarzynę Kołodziej.

Książka dostępna jest w sprzedaży zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Sposób na Elfa – czy jest film? Czy jest audiobook?

Chociaż wielu z nas lubi czytać książki, to jednak czasem świetnym uzupełnieniem historii poznanej na kartach powieści jest film. Niestety, w przypadku powieści Marcina Pałasza musimy was rozczarować.

Sposób na Elfa to książka stosunkowo nowa, która – choć popularna – nie zdobyła jeszcze serca tak wielu czytelników, by doczekała się ekranizacji.

Podobne, przykre wiadomości mamy także dla fanów książki słuchanej. Do tej pory wydawnictwo nie zdecydowało się na przygotowanie wersji audio dla tej opowieści. Oznacza to, że czytelnicy oficjalnie nie mogą nabyć tej książki w formie audiobooków.

Sposób na Elfa – gdzie kupić

Obecnie książka Sposób na Elfa jest trudnodostępna dla większości czytelników. Możecie znaleźć ją w bibliotekach oraz małych księgarniach. W większości księgarń internetowych tytuł ten w wersji papierowej jest jednak wykupiony.

Książkę w ograniczonej ilości w wersji papierowej zakupić możecie w księgarni Gandalf.com.pl za pomocą tego linku.

Książkę cały czas można nabyć też w wersji elektronicznej – kupując w księgarniach otrzymuje się dostęp do książek w formacie epub, mobi, a czasem także PDF. Sposób na Elfa kupić możecie w ebooku poniżej:

- Sposób na Elfa w księgarni Legimi.

- Sposób na Elfa w księgarni BookBook.pl.

- Sposób na Elfa w księgarni EbookPoint.pl

- Sposób na Elfa w księgarni ibuk.pl

- Sposób na Elfa w księgarni TaniaKsiazka.pl

- Sposób na Elfa w księgarni Woblink.com

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sposób na Elfa
Marcin Pałasz1
Okładka książki - Sposób na Elfa

Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf ? pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje