Sprawa dla reportera - odcinek 820. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2021-09-16 09:10:12 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Sprawa dla reportera to program społeczno-polityczny, który od wielu lat emitowany jest w telewizji. Już niebawem w telewizji zobaczyć będzie można 802 odcinek programu Elżbiety Jaworowicz. Sprawdzamy, co wydarzy się programie z 16.09.2021.

Obrazek w treści

Kolejny odcinek kontrowersyjnych, ważnych, najczęściej trudnych spraw, zadebiutuje w TVP już dziś. Co tym razem zobaczymy w kolejnym odcinku? Jakie sprawy poruszy dziennikarka Elżbieta Jaworowicz? Kiedy premiera odcinka?

Sprawa dla reportera: odcinek 820 – opis 

W kolejnym odcinku Sprawy dla reportera widzowie będą mogli zapoznać się z trzema sprawami. Pierwszą z nim jest historia Daniela, który, jak sam twierdzi, niesłusznie oskarżony został o współżycie z nieletnią. Przed laty został oskarżony przez 14-latkę, która twierdziła, że ją wykorzystał. Badania przeprowadzone w tym czasie, nie potwierdziły słów dziewczyny. Na miejscu nie znaleziono DNA Daniela. Sąd pierwszej instancji uniewinnił chłopaka, twierdząc, że dziewczyna potrafi kłamać, a jej prowadzenia nie należy do nienagannych. To potwierdzili także sąsiedzi. Niestety trwający cztery lata proces zakończył się skazaniem Daniela. To doprowadziło go do depresji i próby samobójczej. Obecnie leczy się psychiatrycznie. 

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 13 do 19 września 2021 roku

Druga sprawa w programie Elżbiety Jaworowicz to historia Marii, nieradzącej sobie życiowo kobiety, która obecnie zajmuje się niepełnosprawnym umysłowo bratem. Za życia opiekę prawną sprawowała nad nim jego matka, która sprzedała jednej z córek  kilka hektarów ziemi z dostępem do jeziora. Maria twierdzi, że sprzedaż była fikcją. Gdy matka zmarła, Maria sprzedała kawałek ziemi, licząc, że za pieniądze wyremntuje dom. Niestety trwający konflikt to uniemożliwił. 

Ostatnia, trzecia sprawa to historia ciężko chorej Ewy. Kobieta cierpi na słoniowaciznę - chorobę układu limfatycznego, która powoduje, że jej nogi są bardzo spuchnięte. Z racji tego, ze wiele lat pracowała bez umowy o pracę we Włoszech, jedynymi pieniędzmi, jakie obecnie dostaje, jest zasiłek w wysokości 700 złotych. Jest zatem utrzymywana przez matkę i brata. Nie stać jej także na drogie leki. W czasie trwania programu, dzięki Caritas Polska, zostanie uruchomiony usługa SMS. Widzowie będą mogli wesprzeć finansowo Ewę. 

Sprawa dla reportera 820 odc - kto prowadzi program?

Program "Sprawa dla reportera" to ceniony, znany program społeczno-polityczny, w którym pojawiały i pojawiają także reportaże. Wszystkie sprawy skoncentrowane są na problemach ludzi skrzywdzonych przez los i instytucje. Autorką programu, który z przerwami trwa od 29 stycznia 1983 roku, jest Elżbieta Jaworowicz.

Czytaj również: Sama przeciw wszystkim – trudna walka z amerykańskimi producentami broni

Do maja 2018 dziennikarka sama realizowała także materiały w terenie. Obecnie większość reportaży z terenu przedstawiają dziennikarze redakcji interwencyjnej Telewizji Polskiej. 

W czasie trwającej pandemii COVID-19 wiele odcinków nie zostało wyemitowanych. Część z nich Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła w formie online. 

Sprawa dla reportera: odcinek 820 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

820 odcinek programu zadebiutuje na antenie TVP 1 w najbliższy czwartek.  Premiera odcinka zaplanowana została na 16 września na godzinę 21:20. W kolejnych dniach program zobaczyć będzie można także w formie powtórki na antenie telewizyjnej Jedynki.

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 820 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD. Kolejny, 821 odcinek Sprawy dla reportera, obejrzeć będzie można w TVP 1 23 września o godzinie 21:20.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" do program, który jest autorską produkcją dziennikarki Elżbiety Jaworowicz. Program powstał na bazie prawdziwych wydarzeń, historii pokrzywdzonych ludzi, ich problemów i dylematów, często bardzo kontrowersyjnych. W zamian proponujemy lekturę książki o innym dziennikarzu, o tytule Autoportret reportera, Ryszarda Kapuścińskiego.

Książkę "Autoportret reportera" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.