Sprawa dla reportera - odcinek 825. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2021-10-21 10:19:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

"Sprawa dla reportera", niezwykle popularny, cykliczny program interwencyjno-dziennikarski, tworzony i prowadzony przez dziennikarkę Elżbietę Jaworowicz, dziś poruszy kolejne, niezwykle trudne ludzkie sprawy. Na telewizyjnej Jedynce debiutuje kolejny odcinek programu. 

Obrazek w treści

Już dziś poznamy aż cztery niecierpiące zwłoki sprawy, trudne i naglące. Sprawdźmy zatem co tym razem przygotowała prowadzacą program Elżbieta Jaworowicz. Jakie sprawy poruszą dziennikarze Telewizji Polskiej? Z jakimi problemami zmagać się będą bohaterowie programu? Co mają nam do przekazania?

Sprawa dla reportera: odcinek 825 – opis 

Dzisiejszy odcinek to ponownie naglące sprawy, tym razem cztery. Pierwsza z nich to sprawa Pawła, zwolnionego po dwudziestu latach z pracy. Mężczyzna zajmował się terapią osób niepełnosprawnych inteletualnie. Poszkodowany twierdzi, że powodem zwolnienia mógł być jego udział w konkursie piosenki. Pojawiło się oskażenie o wykorzystywanie podpowiecznych w spocie reklamowym przeznaczonym na konkurs. 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 824. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Druga to trwający już od dłuższego czasu konflikt międzysiąsiedzki. Toczy się on między młodym rolnikiem Dariuszem a byłym wójtem gminy, w której mieszka. Wojna o ziemię, czy ścięte drzewo, liczne groźby karalne o używaniu noża, grożeniu to nie wszystko. W sądach od wielu lat trwają liczne sprawy. Dochodzi także do rękoczynów. Po jednej z kłótni Darek trafił do szpitala psychiatrycznego, na obserwację. 

W ostatniej sprawie wracamy do Pani Anny z Radzimina, bohaterki programu, który miał swoją emisję rok temu. Kobiera poprosiła redakcje o pomoc w odzyskaniu dzieci. Mąż mimo postanowień sądu o  o opiece naprzemiennej, nie stosuje się do zaleceń. 

Sprawa dla reportera 825 odc. - kto prowadzi program?

Program "Sprawa dla reportera" to niezwykle popularna produkcja dziennikarsko-interwencyjna, w której poruszane są niezwykle ważne, trudne, często wydaje się niemożliwe do do pokonania sprawy. Dotyczą one zarówno pojedynczych osób, jak i większych grup, jak choćby zakładów czy instytucji. Często są to sprawy dość bulwersujące. Od początku, nieziemnie od kiludziesięciu już lat, "Sprawa dla reportera" tworzona jest i prowadzona przez dziennikarkę Elżbietę Jaworowicz. W programie pojawiają poszkodowani, bohaterowie kolejnych poruszanych w programie spraw, ale także eksperci i zapraszani do programu goście. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 823. Co wydarzy się w nowym odcinku?

"Sprawa dla reportera" składa się z dwóch części. Widzowie mogą oglądać część reporterską prowadzoną przez dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie oraz studyjną, w której to dochodzi do konfrontacji bohaterów programu, z różnymi ekspertami. Do maja 2018 dziennikarka sama realizowała także materiały w terenie. Teraz robią to powołani przez Telewizję Polską dziennikarze.  

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków wcale się nie pojawiła. Kilka z nich Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 825 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

825 odcinek programu zadebiutuje wjatkowo na antenie TVP 2 w najbliższy czwartek. Premiera odcinka zaplanowana została na 21 października na godzinę 21:20. 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 822. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 825 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy