Sprawa dla reportera - odcinek 829. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2021-11-25 10:03:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Sprawa dla reportera to program, który zapewne zna większość z nas. Cyklicznie pojawia się na kanale Pierwszym telewizji polskiej, prowadzony od jej początków przez znaną dziennikarkę, Elżbietę Jaworowicz. 

Obrazek w treści

Od lat poruszane są w nim sprawy dla jego uczestników trudne, niejednokrotnie niecierpiące zwłoki. Od lat "Sprawa dla reportera" prowadzona jest przez wszystkim znaną dziennikarkę. Sprawdzamy co tym razem zobaczymy w programie. Jakie sprawy zostaną poruszone? 

Sprawa dla reportera: odcinek 829 – opis 

Kolejny odcinek cyklicznego programu Telewizji Polskiej to oczywiście kolejne ważne sprawy, trudne, bolesne, często wstydliwe, o których nie jest łatwo opowiadać. Dziś zobaczymy i usłyszymy klika historii. Jedną z nich przedstawiamy poniżej. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 828. Co wydarzy się w nowym odcinku?

W tym programie przyjrzymy się między innymi sprawie pana Henryka, mieszkającego w okolicach Warszawy. Mężczyzna twierdzi, że został zmuszony przez swoją konkubinę, pod przymusem psychicznym stosowanym z jej strony, do oddania majątku sąsiadom. Pan Henryk przez kilka lat żył w związku, jak sam twierdzi z kobietą, która jest prawdopodobnie chora psychicznie. Miała się nad nim znęcać, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Był zastraszany do tego stopnia, że z czasem zaprzestał jakichkolwiek kontaktów ze swoją rodziną. 

Sprawa dla reportera 829 odc. - kto prowadzi program?

"Sprawa dla reportera" to dziennikarsko-interwencyjny projekt, który nie tylko znamy, ale i lubimy. Formuła tegoż programu skupia się na problemach ludzi, zarówno jednostek, jak i grup czy instytucji. Często są to sprawy trudne, niecodzienne, także kontrowersyjne. Przedstawienie swojej sprawy w Telewizji jest często jedynym ratunkiem dla pokrzywdzonych i dotkniętych przez los ludzi. Od jego początku "Sprawę dla reportera" tworzy, redaguje i prowadzi dziennikarka Telewizji Polskiej, Elżbieta Jaworowicz. W programie biorą udział bohaterowie poruszanych spraw, ale także zapraszani goście i eksperci.  

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 827. Co wydarzy się w nowym odcinku?

"Sprawa dla reportera" to program podzielony na dwie części - reporterską, prowadzoną jest przez dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie oraz studyjną, z bohaterami programu, ich konfrontacją z ekspertami. Ta prowadzona jest przez dziennikarkę Elżbietę Jaworowicz, która do maja 2018 sama realizowała także materiały w terenie. Teraz robią to powołani przez Telewizję Polską dziennikarze.  

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków wcale się nie pojawiła. Kilka z nich Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 829 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

828 odcinek programu zadebiutuje 25 listopada 2021 roku. Premiera odcinka zaplanowana została na godzinę 21:35, na kanale TVP 1. 

Powtórka programu w piątek, 26 listopada 2021 roku na kanale TVP 1, o godzinie 3:45 oraz w sobotę, 27 listopada 2021 roku, o godzinie 10:25, także na Jedynce. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 826. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 829 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (Wydawnictwo Czarne)" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje