Sprawa dla reportera - odcinek 826. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2021-10-28 11:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

"Sprawa dla reportera" cykliczny, cotygodniowy program Telewizji Polskiej, cieszący się od lat niesłabnącym zaintersowaniem, tworzony i prowadzony przez Elżbietę Jaworowicz, dziś powraca z kolejnymi sprawami. 

Obrazek w treści

Dziś widzowie poznają kolejne sprawy, poznają kolejne ludzkie dramaty, wysłuchają poszkodowane osoby, poznają opinię ekspertów. Co tym razem przygotowała dziennikarka Elżbiera Jaworowicz i dziennikarze Telewizji Polskiej? 

Sprawa dla reportera: odcinek 826 – opis 

Kolejny odcinek został, tak jak wszystkie podzielony na kilka spraw. W pierwszej części dziennikarze zajęli się sprawą rodziny, która aktem darowizny przekazała księdzu, z którym się przyjaźnili, ponad hektar ziemi. Ich intencją było, by na owym gruncie został wybudowany dom dla samotnej matki, pojawiła się stanica harcerska, albo kaplica. Tak się jednak nie stało. A ponieważ darowizna nie została przekazana w akcie notarialnym, ksiądz nie czując się zobowiązany, przekazał podarunek swojemu siostrzeńcowi, który używa teren, wraz z budynkami, do prywatnych celów. Rodzina, która dokonała darowizny, czuje się oszukana. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 825. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Druga sprawa powróci do byłych pracowników Zakładu Produkcji Podzespołów w Siedlcach, włączonego w latch 70-tych ubiegłego wieku do Fabryki Samochodów Osobowych. Obecnie zakład znajduje się w stanie upadłości. Jego pracownicy, a jest to ponad 400 osób uważają, że upadłość przeprowadzona została w sposób nieprawidłowy.

W kolejnej części programu "Sprawa dla reportera", dziennikarze Telewizji Polskiej powrócą do sprawy jaką zajmowali się w ostatnich latach. Wrócą do życiowej sytuacji i losów byłych już pracowników FSO.  

Ostatnią podejmowaną w programie sprawą będzie ta dotycząca rocznego chłopca, który od urodzenia boryka się z problemi ze zdrowiem. Jego życie, jako wcześniaka było zagrożone. Po kilku miesiącach, kiedy wydawało się, że zagrożenie minęło, okazało się, że Bartuś nie podnosi nóżek i główki. Badania potwierdziły straszną diagnozę - rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla chłopca jest bardzo droga terapia genowa. Podczas programu widzowie będę mogli chłopcu pomóc. W zbiórkę i pomoc dziecku włączyli się już Andrzej Gołota i Marcin Najman. 

Sprawa dla reportera 826 odc. - kto prowadzi program?

Program "Sprawa dla reportera" niezwykle popularna produkcja dziennikarsko-interwencyjna, poruszająca ludzkie problemy, te codzienne, jak i te bardziej złożone, często takie, które wydają się niemożliwe do pokonania. W programie możemy śledzić sprawy dotyczące pojedynczych ludzi,ale także i większych grup, jak choćby zakładów czy instytucji Program "Sprawa dla reportera" nie stroni od sparw bulwersujących, często kontrowersyjnych. Od początku, nieziemnie od kiludziesięciu już lat, "Sprawa dla reportera" tworzona jest i prowadzona przez dziennikarkę Elżbietę Jaworowicz. W programie pojawiają poszkodowani, bohaterowie kolejnych poruszanych w programie spraw. W studiu pojawiają się eksperci i zapraszani do programu goście. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 824. Co wydarzy się w nowym odcinku?

"Sprawa dla reportera" składa się z dwóch części - reporterskiej prowadzoną przez dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie oraz studyjnej, w której to dochodzi do konfrontacji bohaterów programu, z różnymi ekspertami. Do maja 2018 dziennikarka sama realizowała także materiały w terenie. Teraz robią to powołani przez Telewizję Polską dziennikarze.  

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków wcale się nie pojawiła. Kilka z nich Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 826 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

826 odcinek programu zadebiutuje wjatkowo na antenie TVP 1 w najbliższy czwartek. Premiera odcinka zaplanowana została na 28 października na godzinę 21:20. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 823. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 825 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.