Sprawa dla reportera - odcinek 854. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2022-05-26 11:50:14 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

W kolejnym odcinku "Sprawy dla reportera" programu Publicznej Polskiej Telewizji, który od kilkudziesięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, ponownie trudne i wymagające pomocy i wsparcie sprawy. Sprawdzamy co wydarzy się w programie. 

Obrazek w treści Sprawa dla reportera - odcinek 854. Co wydarzy się w nowym odcinku? [jpg]

Źródło zdjęcia: TVP VOD

Kolejny odcinek Sprawy dla reportera już dziś wieczorem, w telewizyjnej "Jedynce". Od  kilkudziesięciu lat "Sprawę dla reportera" prowadzi dziennikarka TVP Elżbieta Jaworowicz, a także pomagający jej dziennikarze TVP 1. O czym tym razem opowie kolejny jego odcinek? 

Sprawa dla reportera: odcinek 854 – opis 

Kolejny odcinek programu Sprawa dla reportera dziś w "Jedynce", do obejrzenia w czwartkowy wieczór. Po raz kolejny śledzić będziemy nowe sprawy dotyczące poważnych problemów Polaków. Nie zabraknie zapewne także kwestii nieco kontrowersyjnych. Nie zabraknie łez i oskarżeń, a także znaków zapytania. Rozwiązanie postarają się znaleźć zaproszeni do studia goście i eksperci. 

Czytaj również: Wspaniałe stulecie – Ibrahim wyjeżdża do Pargi. Co wydarzy się w 25 i 26 odcinku serialu

Na widzów po raz kolejny czekać będzie spraw, które przedstawiają biorący udział w programie Rodacy. Wiele z nich nie będzie łatwych. Bez względu na wszystko prowadząca program, a także zaproszeni gości, postarają się jakoś pomóc, a przynajmniej uważnie wysłuchają. A wszystko to już dziś, wieczorem. 

W programie zobaczymy między innymi sprawę dotyczącą mobbingu w miejscu pracy. Tym razem chodzi o służby mundurowe. Dwie strażniczki miejskie opowiedzą o swoich prześladowaniach w pracy. Kobiety twierdzą, że kierownictwo przeszukuje ich szafki, nagrywa rozmowy, wymaga donosów i wiele innych. Będzie także sprawa dwóch braci cierpiących na bardzo rzadką genetyczną chorobę, która powoduje ślepotę. Mężczyźni potrzebują natychmiastowej pomocy.  

Sprawa dla reportera 854 odc. - kto prowadzi program?

"Sprawa dla reportera" interwencyjno-dziennikarski program o ludzkich problemach, zarówno osobistych, jak i zawodowych, dotykający często bardzo kontrowersyjnych kwestii, także powodujących w siecie nie małe zamieszanie prowadzi od początku ta sama osoba. Jest nią dziennikarka Telewizji Polskiej, Elżbieta Jaworowicz, której pomagają dziennikarze, także z Telewizji Publicznej. Program prowadzony jest w studiu, jak i w terenie. W części studyjnej pojawiają się tam zaproszeni goście i eksperci w terenie pokazywane są ludzkie dramaty. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 853. Co wydarzy się w nowym odcinku?

"Sprawa dla reportera" to dwie części - pierwsza prowadzona jest przez dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie, druga przez Elżbietę Jaworowicz, w studiu. Tam bohaterowie programu opowiadają o swoich problemach.Te zaś są konfrontowane z tezami i spostrzeżeniami  ekspertów i zaproszonych gośćmi. 

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków nie została wyemitowana wcale, a kilka z nich pani Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 854 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

854 odcinek programu zadebiutuje 26 maja 2022 roku. Premiera odcinka zaplanowana została na godzinę 21:35, na kanale TVP 1. 

Powtórka programu w piątek, 27 maja 2022 roku na kanale TVP 1, o godzinie 3:45, a także w sobotę, 28 maja o godzinie 9:15, na TVP 1. 

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 23 do 29 maja 2022 roku

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 846 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (Wydawnictwo Czarne)" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje