Studenci ze Śląska napisali książki i rozdali je chorym dzieciom

Data: 2019-06-11 09:21:24 Autor: mojebestsellery
News - Studenci ze Śląska napisali książki i rozdali je chorym dzieciom

Pomóc w ciężkich momentach życia można na wiele sposobów. Jest to z całą pewnością wsparcie fizyczne i duchowe, ale także - akceptacja i zrozumienie. Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i katowickiego ASP posunęli się o krok dalej i stworzyli... książki dla chorych dzieci.

Pisać może każdy, zwłaszcza - w szczytnym celu. Przekonali się o tym studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przygotowali książki dla małych pacjentów.

Akcja zainicjowana została przez Śląski Uniwersytet Medyczny i dotyczy zwłaszcza oddziałów, na których leczy się dzieci chore na astmę, białaczkę czy cukrzycę. Książeczki, w przystępny, ale jednocześnie interesujący sposób, przedstawiają pacjentom, o co chodzi w ich chorobie. Zamiast straszyć medycznym żargonem - za pomocą kolorowych obrazków i kolorowanek edukują.

O akcji w swoim materiale poinformowało m.in. regionalne Radio Em. W pierwszej fazie trwania projektu rozdano 400 książek pacjentom Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. W planach jest zaopatrzenie w tytuły we wszystkie podobne placówki w całym regionie.

Jak przekonuje w rozmowie z Mateuszem Kornasem z Radia Em reprezentująca ŚUM Wioletta Skrzypulec-Plinta, prorektor uczelni, książki zostały skonsultowane z nauczycielami i będą rozdawane przez lekarzy po konsultacjach z chorymi dziećmi. Treść ma wspierać młodych ludzi w walce z chorobą.

Co sądzicie o tej akcji?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.