Studenci ze Śląska napisali książki i rozdali je chorym dzieciom

Data: 2019-06-11 09:21:24 Autor: pobarski
News - Studenci ze Śląska napisali książki i rozdali je chorym dzieciom

Pomóc w ciężkich momentach życia można na wiele sposobów. Jest to z całą pewnością wsparcie fizyczne i duchowe, ale także - akceptacja i zrozumienie. Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i katowickiego ASP posunęli się o krok dalej i stworzyli... książki dla chorych dzieci.

Pisać może każdy, zwłaszcza - w szczytnym celu. Przekonali się o tym studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przygotowali książki dla małych pacjentów.

Czytaj także: Po zwolnieniu z wydawnictwa został bezdomnym i... otworzył antykwariat!

Akcja zainicjowana została przez Śląski Uniwersytet Medyczny i dotyczy zwłaszcza oddziałów, na których leczy się dzieci chore na astmę, białaczkę czy cukrzycę. Książeczki, w przystępny, ale jednocześnie interesujący sposób, przedstawiają pacjentom, o co chodzi w ich chorobie. Zamiast straszyć medycznym żargonem - za pomocą kolorowych obrazków i kolorowanek edukują.

O akcji w swoim materiale poinformowało m.in. regionalne Radio Em. W pierwszej fazie trwania projektu rozdano 400 książek pacjentom Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. W planach jest zaopatrzenie w tytuły we wszystkie podobne placówki w całym regionie.

Jak przekonuje w rozmowie z Mateuszem Kornasem z Radia Em reprezentująca ŚUM Wioletta Skrzypulec-Plinta, prorektor uczelni, książki zostały skonsultowane z nauczycielami i będą rozdawane przez lekarzy po konsultacjach z chorymi dziećmi. Treść ma wspierać młodych ludzi w walce z chorobą.

Co sądzicie o tej akcji?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Pokaż wszystkie recenzje