Serial Stulecie Winnych, odcinek 11, 12 i 13, sezon 1. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy je w telewizji?

Data: 2021-02-23 07:00:02 Autor: Tamer Adas

Stulecie Winnych doczekało się reemisji serialu, który w marcu 2021 roku w pełni powróci na anteny kanałów Telewizji Polskiej, za sprawą trzeciego sezonu. Przypomnijmy sobie jak kształtowały się losy znanych nam bohaterów. Co czeka na nas w poniedziałek 22 lutego?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to polski serial z 2019 roku, stanowiący adaptację sagi o tym samym tytule. Ałbena Grabowska, prezentuje czytelnikom w jego ramach historię tytułowej rodziny, starającej się przetrwać w niezwykle trudnych czasach niepokojów oraz wojen. 

Czytaj także: Stulecie Winnych - serial powraca z trzecim sezonem z początkiem marca 

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 11 odc

Co się wydarzy w 11 odcinku Kozacka miłość? Akcja przenosi nas do roku 1938, gdy dochodzi do ślubu Andzi i Guido. Jerzyk czuje się zazdrosny o mamę i jej uczucia. Dopiero Stanisław jest w stanie go uspokoić i wyjaśnić, że nie ma o co się obawiać. Pracę u Iwaszkiewiczów odnajduje Damian, znajdujący się w kręgu zainteresować literata.

Anna Lilpop zwalnia jednak chłopaka, powstrzymując możliwy skandal. Andzia i Guido otwierają włoską lodziarnię, a Mania, Paweł oraz Ania próbują unormalizować swoje relacje. Jasiek zdradza Łucji co do niej czuje.

Czytaj także: 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

Dochodzi do sprzeczki, po której kobieta upada, tracąc jednocześnie przytomność. Bronia cuci ją. Przy tej okazji spostrzega znamię, identyczne jakim dysponowała jej synowa. Powoli zaczyna łączyć fakty....

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 11 odc?

Gdzie można zobaczyć 11 odcinek Stulecie Winnych? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 23 lutego na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Doktor Bogumił – nowa książka autorki Stulecia Winnych!

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 12 odc

Co stanie się w 12 odc Kozacka miłość? Latem 1939 roku groźby Hitlera są niezwykle niepokojące. Brwinowscy żydzi z obawy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych. Guido zabiera ukochaną oraz dzieci do Włoch. Wiruszowie również rozważają czy nie opuścić kraju. Reszta ma nadzieję, że rzeczywistość pozostanie bez większych zmian. Ania poznaje Kazimierza, literata z Krakowa. Mania i Paweł spodziewają się narodzin dziecka.

Czytaj także: Triumf sprawiedliwości – Po drugiej stronie prawa?

Bronia spostrzega bliskie relacje Łucji oraz Jaśka, zdradza także Stanisławowi prawdę o dziewczynie. Oboje wiedzą, że ten związek nie może istnieć. Wyjeżdżają z Łucją, o czym dowiaduje się Jasiek. Dziewczyna niszczy srebrną papierośnicę, tymczasem Wieruszowie oskarżają Jaśka o ukradnięcie jej. W ten sposób podejrzany zostaje aresztowany....

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 12 odc?

Gdzie można zobaczyć 12 odcinek Kozacka miłość? Kolejny epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 23 lutego na antenie kanału drugiego TVP od godziny 22:45.

Czytaj także: Zabójcy – odzyskać dobre imię

Po reemisji odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na vod.tvp.pl.

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 13 odc

Co się wydarzy w 13 odcinku Kozacka miłość? Jasiek w areszcie, a Kazia i Władek są bezsilni z powodu milczenia Łucji. Proszą Bronię o pomoc, babka domaga się od młodej dziewczyny, aby ta ujawniła prawdę. Decyduje się zaszantażować dziewczynę. W Brwinowie pojawiają się plakaty mobilizacyjne.

Do wojska zapisuje się Jasiek, tymczasem Kazimierz przesyła list w którym obiecuje, że przyjedzie 17 września. Wieruszowie wyjeżdżają za granicę. Po kilku dniach wybucha wojna...

Czytaj także: Kozacka miłość: Olga jest załamana! Co się zdarzy w 55 i 56 odc Kozacka miłość?

Córki Iwaszkiewiczów odnajdują ciało martwego niemieckiego żołnierza, Brwinowo izoluje się. Niestetyy nie wystarcza to na Niemców, dokonujących bezwzględnych działań na mieszkańcach. Doktor Brzozowski odmawia odczytania listu władz niemieckich. Pluton egzekucyjny szykuje się do zabicia 10 mężczyzn....

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 13 odc?

Gdzie można zobaczyć 13 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w środę, 24 lutego 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 18:45.

Czytaj także: "Kozacka miłość": Nikoła wychodzi na wolność.... Co się zdarzy w 54 i 55 odc Kozacka miłość?

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli – książka

Wiele osób zwraca uwagę na to, że serial Stulecie Winnych miejscami dość mocno odbiega od treści książek Ałbeny Grabowskiej. Pierwszy sezon bazuje na powieści Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli, oferując nam jednak nieco inną historię. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z samą powieścią Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli.:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli
Ałbena Grabowska23
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli

Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo