"Doktor Bogumił" – nowa książka autorki "Stulecia Winnych"! 

Data: 2020-07-14 14:46:18 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już niebawem premierę mieć będzie powieść Doktor Bogumił. To nowa seria autorki Ałbeny Grabowskiej, twórczyni cyklu Stulecie Winnych

Obrazek w treści "Doktor Bogumił" – nowa książka autorki "Stulecia Winnych"!  [jpg]

Już w te wakacje premierę mieć będzie najnowsza książka autorstwa Ałbeny GrabowskiejDoktor Bogumił, pierwszy tom nowego cyklu Uczniowie Hippokratesa. Nowa publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy

Doktor Bogumił – opis

Powieść Doktor Bogumił przenosi czytelników do połowy XIX wieku, kiedy to Bogumił Korzyński, lekarz po studiach na Uniwersytecie w Wilnie, rozpoczyna pracę w Szpitalu im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Szpital, w którym pracuje Bogumił, rządzi się własnymi prawami, a najlepszym chirurgiem nie jest ten lekarz, który zdobywał wysokie stopnie na uczelni, a ten, który potrafi w jak najkrótszym czasie wykonać zabieg i uratować pacjenta.  Korzyński szybko przekonuje się,  z jakimi bolączkami zmagać muszą się medycy w zaniedbanych, niedofinansowanych szpitalach pod rosyjskim zaborem.

Bogumił pragnie zostać ginekologiem i pomagać kobietom, które mają trudności z ciążą. Jego wybór uwarunkowany jest historią jego rodziny i cierpieniem żony. Jednocześnie mężczyzna zmaga się z własnymi sekretami i trudną przeszłością.

Ałbena Grabowska – książki 

Ałbena Grabowska jest autorką bestsellerowej serii Stulecie Winnych, której adaptacja w formie serialu emitowana jest przez Telewizję Polską. W październiku ubiegłego roku na rynku ukazała się inna książka autorki – Matki i córki.  

Czytaj także: "Stulecie Winnych" znowu na antenie. Gdzie zobaczyć serial w wakacje?

Najnowsza powieść Ałbeny Grabowskiej Doktor Bogumił swoją premierę mieć będzie jeszcze w te wakacje. Powieść pojawi się na półkach księgarń już 12 sierpnia. Książka ukaże się pod patronatem serwisu Granice.pl.

Powieść w przedsprzedaży kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił
Ałbena Grabowska19
Okładka książki - Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił

Bogumił Korzyński, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Wilnie, rozpoczyna pracę na oddziale chorób wewnętrznych warszawskiego Szpitala im. Dzieciątka Jezus...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje