"Doktor Bogumił" – nowa książka autorki "Stulecia Winnych"! 

Data: 2020-07-14 14:46:18 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już niebawem premierę mieć będzie powieść Doktor Bogumił. To nowa seria autorki Ałbeny Grabowskiej, twórczyni cyklu Stulecie Winnych

Obrazek w treści

Już w te wakacje premierę mieć będzie najnowsza książka autorstwa Ałbeny GrabowskiejDoktor Bogumił, pierwszy tom nowego cyklu Uczniowie Hippokratesa. Nowa publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy

Doktor Bogumił – opis

Powieść Doktor Bogumił przenosi czytelników do połowy XIX wieku, kiedy to Bogumił Korzyński, lekarz po studiach na Uniwersytecie w Wilnie, rozpoczyna pracę w Szpitalu im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Szpital, w którym pracuje Bogumił, rządzi się własnymi prawami, a najlepszym chirurgiem nie jest ten lekarz, który zdobywał wysokie stopnie na uczelni, a ten, który potrafi w jak najkrótszym czasie wykonać zabieg i uratować pacjenta.  Korzyński szybko przekonuje się,  z jakimi bolączkami zmagać muszą się medycy w zaniedbanych, niedofinansowanych szpitalach pod rosyjskim zaborem.

Bogumił pragnie zostać ginekologiem i pomagać kobietom, które mają trudności z ciążą. Jego wybór uwarunkowany jest historią jego rodziny i cierpieniem żony. Jednocześnie mężczyzna zmaga się z własnymi sekretami i trudną przeszłością.

Ałbena Grabowska – książki 

Ałbena Grabowska jest autorką bestsellerowej serii Stulecie Winnych, której adaptacja w formie serialu emitowana jest przez Telewizję Polską. W październiku ubiegłego roku na rynku ukazała się inna książka autorki – Matki i córki.  

Czytaj także: "Stulecie Winnych" znowu na antenie. Gdzie zobaczyć serial w wakacje?

Najnowsza powieść Ałbeny Grabowskiej Doktor Bogumił swoją premierę mieć będzie jeszcze w te wakacje. Powieść pojawi się na półkach księgarń już 12 sierpnia. Książka ukaże się pod patronatem serwisu Granice.pl.

Powieść w przedsprzedaży kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił
Ałbena Grabowska18
Okładka książki - Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił

Bogumił Korzyński, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Wilnie, rozpoczyna pracę na oddziale chorób wewnętrznych warszawskiego Szpitala im. Dzieciątka...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy