2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

Data: 2020-03-28 09:37:33 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W ubiegłym roku na ekranach zadebiutowała serialowa adaptacja bestsellerowej powieści Ałbeny Grabowskiej – Stulecie Winnych. Od 15 marca na antenie TVP emitowany jest kolejny, drugi sezon serialu. Co o nim wiadomo?

Obrazek w treści 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji? [jpg]Fot. Centrum Informacji TVP

W 2019 roku w telewizji wyemitowany został pierwszy sezon serialu na podstawie popularnej serii książek Ałbeny GrabowskiejStulecie Winnych, wydanych nakładem Wydawnictwa Zwierciadło. Serial okazał się sukcesem, dlatego też już na jesień ubiegłego roku rozpoczęły się prace nad kolejną transzą produkcji.

We wrześniu filmowcy pojawili się m.in. w Katowicach, Zabrzu i Gliwicach, gdzie padły jedne z pierwszych klapsów na planie filmowym. Od 15 marca drugi sezon widzowie mogą zobaczyć już na antenie TVP i w Internecie.

Co jednak dokładnie wiadomo na temat drugiego sezonu serialu Stulecie Winnych?

Stulecie Winnych 2 sezon – opis

O czym jest drugi sezon serialu Stulecie Winnych? Nowa transza to kontynuacja przygód bohaterów znanych już widzom, ale także – wprowadzenie całkiem nowych postaci. Wszystko dlatego, że nowy sezon serialu oparto zwłaszcza na drugim tomie sagi Grabowskiej – Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli.

W nowej produkcji przedstawiona zostanie historia Polaków po 1939 roku. Siostry Winne, Mania i Anna, są  dorosłe, zakładają własne rodziny i próbują żyć normalnie. Mania rodzi swoje własne dzieci – kolejne bliźniaczki, Barbarę i Katarzynę. Kolejne, małe dzieci to nowe wyzwania, które stawiane są przed rodziną. Rodzinne wydarzania przeplatają się z wydarzeniami narodowymi – rozpoczyna się II wojna światowa, Polacy muszą ponownie walczyć o swoją wolność.

Kiedy Mania zajmie się opieką nad córeczkami, niektórzy z rodu Winnych rozpoczną bohaterską walkę na czele wojska. Inni członkowie rodziny zaś muszą zmagać się z niemiecką brutalnością, głodem i ryzykiem wywózki do obozów koncentracyjnych. Gdy zaś uda im się przeżyć wojnę, na tych, którym udało się przeżyć, nie czeka wcale upragniona wolność, a ciche życie pod jarzmem radzieckiego terroru.

Stulecie Winnych 2 – obsada

W drugim sezonie Stulecia Winnych widzowie kolejny raz zobaczą znane już twarze z pierwszego sezonu – w role główne wcielą się m.in. Kinga Preis, Weronika Humaj oraz Karolina Bacia. Oprócz nich w produkcji kolejny raz pojawi się także Jan Wieczorkowski.

Co ciekawe, w nowym sezonie pojawią się także całkiem nowi bohaterowie. To głównie role męskie – wcielą się w nie znani polscy aktorzy: Stefan Pawłowski, Piotr Rogucki, Mateusz Janicki oraz Lesław Żurek.

Stulecie Winnych 2 – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Drugi sezon serialu emitowany jest na telewizyjnej Jedynce od 15 marca br. w niedziele w godzinach wieczornych. Łącznie Telewizja Polska przygotowała dla widzów sezon, na który składa się siedem nowych odcinków, stanowiących adaptację książki Ałbeny Grabowskiej.

Serial – oprócz emisji w Telewizji – dostępny jest także w sieci. W Internecie udostępniany jest bezpłatnie na platformie vod.tvp.pl. Na serwisie TVP zobaczyć można już cały pierwszy sezon oraz nowe odcinki drugiej transzy, które pojawiają się regularnie, zgodnie z emisją serialu w telewizji.

Stulecie Winnych 2 – książka

Nowy sezon serialu oparty został na książce Ałbeny Grabowskiej Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli. Tytuł po raz pierwszy na rynku pojawił się w 2015 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników.

Książkę w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Pętla
W. & W. Gregory
Pętla
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska ;
Świadomy wybór
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Pokaż wszystkie recenzje