Nowe zasady na Targach Książki w Krakowie. Obowiązkowa rejestracja, brak ulg

Data: 2020-08-11 11:53:10 Autor: Piotr Piekarski

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w tym roku zgodnie z planem – informują organizatorzy. Właśnie zaprezentowane zostały nowe zasady wejścia na teren targów, zgodne z wprowadzonym przez rząd reżimem sanitarnym. Wstęp będzie odbywał się w kilku turach, bilety kupimy wyłącznie online, wszyscy odwiedzający będą musieli się zarejestrować, podając swoje dane. Nie będzie też możliwości bezpłatnego wstępu na teren targów ani uzyskania zniżki przez najmłodszych, seniorów, gości branżowych czy blogerów.

Obrazek w treści

W czasie pandemii liczba metrów kwadratowych przypadających na jedną osobę przebywającą w budynku jest ściśle określona. Wstęp na teren targów odbywał się będzie turami w ściśle określonych godzinach. Bilety sprzedawane będą na poszczególne tury i określona zostanie na nich konkretna godzina wejścia. Ma to zapobiec obecności na terenie hali targowej zbyt dużej liczby osób.

Wstęp na Targi Książki w Krakowie – tylko w określonych turach i o konkretnej godzinie

By umożliwić udział w imprezie jak największej liczbie osób, organizatorzy wydłużyli godziny otwarcia targów. Od czwartku do soboty rejestrujący się na stronie internetowej targów będą mogli wybrać jedną z trzech godzin wejścia: 9:00, 12:00 oraz 15:00. W niedzielę dostępne będą tylko dwie tury – o 9:00 i 12:00. Zgodnie z zasadami, przebywać na terenie hali będzie można tylko przez 3 godziny. Bilet zachować będzie trzeba przez cały pobyt na terenie targów i przy wyjściu zeskanować go, by liczba osób przebywających równocześnie w hali była kontrolowana przez cały czas wydarzenia. Będzie możliwość zakupu biletów na kilka kolejnych tur. 

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – bilety tylko online!

W tym roku nie będzie możliwości zakupu biletu na targi w kasie. Sprzedaż odbywać się będzie online, a odwiedzający będą musieli podać dane wszystkich osób, dla których kupują bilety. Dlaczego? W nowym reżimie sanitarnym obowiązuje konieczność wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Dane odwiedzających mogą się też przydać w sytuacji, gdyby na terenie targów znalazła się osoba zarażona koronawirusem i zaistniała konieczność skontaktowania się ze wszystkimi osobami, które mogły się z nią zetknąć, zwiedzając hale targowe.

Targi Książki w Krakowie – brak ulg i bezpłatnego wstępu

Cena biletu wstępu na daną turę podczas Targów Książki w Krakowie to 5 zł. Organizatorzy zaznaczają, że w tym roku nie przewidują możliwości zakupu biletów ulgowych na targi. Nie planują także bezpłatnego wstępu na imprezę dla żadnej z grup, które dotychczas były do tego uprawnione. Rejestracja i zakup biletu obowiązuje więc wszystkich zwiedzających, w tym także blogerów, szkoły i grupy zorganizowane.

Sprzedaż biletów na targi rozpocznie się 1 października 2020.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Pokaż wszystkie recenzje