"Titanic" – tragiczne losy wielkiej miłości

Data: 2020-08-01 17:43:42 Autor: Piotr Piekarski

Film Titanic w reżyserii Stevena Spielberga to nagrodzona Oscarami, znana niemal na całym świecie produkcja, która przedstawia losy bohaterów, którzy wzięli udział w tragicznym dziewiczym rejsie po Atlantyku niezatapialnym statkiem.

Obrazek w treści

Titanic to ponadczasowy dramat, który przedstawia losy dwójki zakochanych ludzi na tle jednej z największych katastrof morskich na świecie. Już niebawem film wyemitowany zostanie ponownie w telewizji.

Titanic – opis 

Film Titanic przedstawia losy bohaterów, którzy biorą udział w dziewiczym rejsie z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych statkiem Titanic – największym i najdroższym ówczesnym parowcem, który – w opinii twórców – miał być niezatapialny. 

Czytaj także: Nowości na Netflixie w sierpniu 2020

W czasie podróży dochodzi do spotkania Jacka i Rose, pochodzących z różnych sfer społecznych młodych ludzi. Oboje nieszczęśliwi, odnajdują w sobie bratnie dusze i rozpoczynają prawdziwy romans. Niestety, miłość od pierwszego wejrzenia zamienia się w tragedię, kiedy okazuje się, że statek tonie. 

Titanic – obsada

W filmie Titanic udział wzięły cenione gwiazdy kina. W rolach głównych wystąpili Leonardo DiCaprio oraz Kate Winslet. 

Czytaj także: Wyciskacz łez. Film „Dla Ciebie wszystko"

Oprócz nich w filmie zobaczyć można także Billy’ego Zane’a, Frances Fisher, Billa Paxtona, Kathy Bates, Glorię Stuart oraz Bernarda Hilla. 

Titanic – gdzie obejrzeć? Kiedy 2 część Titanica?

Gdzie można obejrzeć film Titanic? Film często emitowany jest w telewizji. Z powodu długości filmu, obraz często dzielony jest na dwie części. 

Pierwsza część Titanica wyemitowana zostanie na antenie Polsatu w sobotę, 1 sierpnia o 20:00, powtórka zaś – w niedzielę o 12:55. Na 2 część Titanica widzowie będą musieli poczekać cały tydzień, bowiem wyemitowana zostanie dopiero w sobotę, 8 sierpnia. 

Titanic – opinie

Film Titanic otrzymał wiele pozytywnych opinii. Jest to zrealizowana z wielkim rozmachem produkcja, która przedstawia fikcyjną opowieść na tle prawdziwej tragedii. Film otrzymał aż 10 Oscarów i wiele innych, prestiżowych nagród. Titanic to film, który widzowie często oglądają wielokrotnie, podobnie jak kultowego w czasie Świąt – „Kevina…”. 

Titanic – książka

Historia miłości Rose oraz Jacka jest w pełni fikcyjna, podobnie jak niektóre zdarzenia, które działy się na podkładzie statku. Niestety, nie istnieje książka, która odnosiłaby się do wydarzeń z filmu. Zamiast tego polecić możemy jednak wartościową publikację, opowiadającą o prawdziwej tragedii Titanica. 

Książkę Titanic. Pamiętna noc kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Pokaż wszystkie recenzje