Top Gun Maverick - film wraca po trzydziestu latach. Dziś premiera kinowa!

Data: 2022-05-27 12:02:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Po trzydziestu latach do kin powraca hit akcji, kolejna część filmu Top Gun. Już dziś możemy wybrać się do kin na Top Gun: Maverick, który w przedpremierowych recenzjach, mimo pewnych niedomagań, zbiera bardzo dobre o sobie opinie. 

Obrazek w treści

Film To Gun: Maverick to klasyczne kino akcji, kontynuacja opowieści filmowej, która miała swój początek w latach 80-tych, a dokładnie w roku 1986, filmem Top Gun, w który zabłysnął i zapoczątkował swoją wielką hollywoodzką karierę Tom Cruise. Co wiemy o filmie? 

To Gun: Maverick – opis filmu 

Film To Gun: Maverick to film akcji, będący kontynuacją opowieści o żołnierzu amerykańskiej marynarki wojennej. Akcja filmu przenosi widza trzydzieści lat do przodu, kiedy to Pete "Maverick" Mitchell, znany z filmu Top Gun, zajmuje się testowaniem nowych maszyn i ich pilotowaniem. 

  Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 20 do 27 maja 2022 roku

Wkrótce staje na czele spec-grupy, która zajmuje się szkleniem uczestników do ważnych misji. Na jego drodze staje porucznik Bradley Bradshaw, znany jako "Rooster", syn jego przyjaciela, który wiele lat temu zginął podczas jednej z misji. 

Top Gun: Maverick – obsada filmu

W filmie Top Gun Maverick w roli kapitana Pete'a "Maverick" Mitchella Tom Cruise, aktor mający na swoim koncie mnóstwo filmów, i to bardzo znanych, jak choćby serię Mission: Impossible, film Na skraju jutra, Niepamięć, Wojna światów i wiele innych. 

   Czytaj również: Top Gun: Maverick, informacje o filmie - opis 

W pozostałych rolach: Jennifer Connelly, Miles Teller, Val Kilmer, Jon Hamm, Ed Harris, Jean Louisa Kelly, Glen Powell, Monica Barbaro.

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, mający na swoim koncie filmy: Tron: Dziedzictwo, Tylko dla odważnych, Pajęcza Głowa.

Top Gun: Maverick – gdzie obejrzeć film?

Film Top Gun: Maverick to kolejna produkcja, która swoją premierę ma w kinach. 

   Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 3 do 10 czerwca 2022 roku

Ta została przewidziana na 27 maja 2022 roku. Zatem na pełen emocji seans, możemy wybrać się do kin już od dziś. 

Top Gun: Maverick – opinie o filmie

Opisywana produkcja, to film, który może przypaść do gustu przede wszystkim widzom, którzy pamiętają i oglądali poprzedni filmu, czyli produkcję akcji z 1986 roku, o tytule Top Gun. Przypadnie do gustu także miłośnikom filmów akcji i samolotów. 

   Czytaj również:  Skandynawski kryminał w historycznej odsłonie. „Ugotować niedźwiedzia"

Film, który przed premierą niektórzy mogli już oglądać, choć recenzenci wymieniają drobne nieścisłości i błędy, to jest w całości bardzo dobrze oceniany. Przed sobą mamy zatem ponad dwie godziny dobrej, pełnej akcji zabawy. 

Top Gun: Maverick – książki

Film Top Gun: Maverick to produkcja nie bazująca na książce, co oznacza, że scenariusz powstał w oparciu o własny pomysł, ale jest także kontynuacją filmu sprzed trzydziestu lat. W zamian polecamy inną książkę o tytule Stygmat. Jej autorem jest Mariusz Michalak.  

Książkę „Stygmat” (Wydawnictwo Borgis) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje