Nadciąga 5. etap Tour de Pologne, gdzie tym razem pojedzie peleton?

Data: 2022-08-03 09:08:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Trasa Tour de Pologne poprowadzi tym razem ścigających się kolarzy na odcinku pomiędzy Łańcutem oraz Rzeszowem, gdzie być może doczekamy się istotnych rozwiązań lub wyników, które będą mieć wpływ na ostateczne rezultaty.

Obrazek w treści fot. Pexels z Pixabay 

Tour de Pologne - Łańcut - Rzeszów

Nadciąga piąty etap rowerowej rywalizacji w Polsce, gdzie od Łańcuta do Rzeszowa toczyć się będzie rywalizacja, pozbawionej już szans na rywalizację ze względu na testy na popularne, bezobjawowe zagadnienie medyczne. Pozostała część stawki wciąż ma szansę na wygraną i to być może tutaj, dojdzie do zdarzeń, które będą miały wpływ na ostateczną klasyfikację i miejsca zajmowane przez kolarzy.

Czytaj także: Nadciąga 4. etap Tour de Pologne, gdzie tym razem pojedzie peleton?

Tour de Pologne - jakimi ulicami przebiegnie wyścig w Łańcucie i Rzeszowie?

Start wyścigu odbędzie się od 12 do 13:30 na ulicy Kościuszki przy Miejskim Domu Kultury, skąd rywalizacja poprowadzi trasą przez Grunwaldzką, Wyszyńskiego, Bohaterów, Cetnarskiego, Słowackiego, Kr. Elżbiety oraz Mościckiego.

Czytaj także: xXx – Sporty ekstremalne wystarczą do pracy w służbach?

Rywalizacja zakończy się w Rzeszowie, gdzie dojdzie do zamknięcia ulic mieście w okolicach godziny 15:00. Ulica Powstańców Warszawy będzie najistotniejszym miejscem, w którym toczyć się będzie finał kolarskiego wyścigu. 

Tour de Pologne Łańcut - Rzeszów - utrudnienia w ruchu

W Łańcucie dojdzie do ograniczeń ruchu ulicami Żeromskiego, Wyszyńskiego, Słowackiego, Mickiewiczna oraz wspomniane wyżej ulice. Ponadto trasa rywalizacji toczyć się będzie przez kilka miejscowości, w tym Wysoka, Kraczkowa, Cierpisz, Handzlówa, Husów czy Markowa.

Czytaj także: Dwanaście małp - kultowy dramat sci-fi o podróżowaniu w czasie, dziś na TVN 7

W Rzeszowie utrudnienia odbywać się będą w okolicy godziny 15, gdzie rywalizacja obejmie ulicę Powstańców Warszawy, to tam odbędzie się ruch wahadłowy. Zamknięte zostaną al. Ciepielińskiego, ul. Lisa Kuli, Moniuszki, Sokoła, Ks. Jałowego, Pułaskiego oraz Mochnackiego.

W jakich miastach odbędzie się Tour de Pologne w następnych dniach?

Następny etap oznaczony numerem 6. toczyć się będzie w Nowym Targu, Gronkowie oraz w Stacji Narciarskiej Rusiński, będzie to powolne przygotowanie do zmagań, które zakończą się tradycyjnie w Krakowie.

 

Tagi: Wyścigi kolarskie, Polska, rywalizacja, sport,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy