„Troje na gigancie” – wzruszający komediodramat o uciekinierach z zakładu psychiatrycznego

Data: 2023-08-20 14:14:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Troje na gigancie to wciągający komediodramat z 2014 roku. Produkcja opowiada o trójce uciekinierów z zakładu psychiatrycznego, którzy wspólnie przeżywają pewną przygodę. 

Obrazek w treści „Troje na gigancie” – wzruszający komediodramat o uciekinierach z zakładu psychiatrycznego [jpg]fot. Kadr ze zwiastuna filmu / Rotten Tomatoes Indie / YouTube

Troje na gigancie to amerykański komediodramat w którym śledzimy wyjątkową przygodę trzech osób. Za reżyserię i scenariusz produkcji odpowiada Gren Wells.

Troje na gigancie – opis 

Troje na gigancie to wciągająca produkcja, której jednym z głównych bohaterów jest Vincent. Chłopak cierpiący na Zespół Tourette'a trafia do zakładu psychiatrycznego po śmierci matki. Ojciec nie chce się nim zajmować ze względu na swoją polityczną karierę. Uważa on, że syn nie pasuje do jego nieskazitelnego wizerunku. 

Czytaj także: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

W ośrodku chłopak poznaje nowych przyjaciół. Jednym z nich jest Alex będący na spektrum autyzmu. Vincent znajduje wspólny język także z Marie, która choruje na anoreksję. Ta trójka wspólnie decyduje się uciec z kliniki i wyruszyć na prawdziwą przygodę. Wybierają się oni nad ocean. To tam Vincent chciałby rozsypać prochy zmarłej rodzicielki. 

Troje na gigancie – obsada 

W postać Vincenta w filmie Troje na gigancie wcielił się Robert Sheehan, którego wiele osób może kojarzyć z serialu The Umbrella Academy.  Na ekranie towarzyszą mu Zoë Kravitz oraz Dev Patel

Czytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

W pozostałych rolach występują: Kyra Sedgwick, Robert Patrick, Ali Hillis, Cooper Roth, Matt Riedy, Ross Gallo i inni. 

Troje na gigancie – gdzie obejrzeć? 

Troje na gigancie to film, który miał swoją premierę w 2014 roku. Aktualnie jednak produkcję będzie można zobaczyć w TV. Już dziś – 20 sierpnia 2023 roku – zostanie ona wyemitowana na TVP 2 o godzinie 21:55.  

Czytaj także: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Film obejrzeć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Troje na gigancie – opinie

Troje na gigancie to wzruszający komediodramat, który mimo cięższych wątków może również stanowić doskonałą rozrywkę. Humor w produkcji jest niewymuszony.

Czytaj także: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Dodatkowo film porusza naprawdę istotne problemy. Łatwo również można zżyć się z bohaterami i kibicować im w ich przygodach. Równocześnie od pierwszych minut fabuła mocno wciąga. 

Troje na gigancie – książka

Troje na gigancie to film, który został stworzony na podstawie własnego scenariusza. Jeśli jednak chcielibyście przeczytać coś z podobnym klimatem, to możemy polecić Wam powieść Ponad wszystko autorstwa Nicoli Yoon. Jest to wciągająca historia o dziewczynie, która przez całe swoje życie nie mogła wychodzić z domu, ze względu na swoją chorobę. Zdecyduje się ona jednak na ucieczkę, by mimo wszystko skonfrontować się z prawdziwym światem. 

Książkę Ponad wszystko kupić można poniżej: 

Tagi: komedie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje