Będą kolejne książki z serii "You"

Data: 2019-05-14 09:00:00 Autor: pobarski

Kojarzycie serial Netfliksa o księgarzu-stalkerze i niewinnej studentce? Książka Ty (ang. You) od jakiegoś czasu dostępna jest na rynku, a niebawem pojawią się jej kontynuacje. I to nie jedna, ale aż dwie!

You ksiazka 2 czesc

Ty wydane zostało kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie osiągnęło popularność. Na fali przychylnych opinii, Caroline Kepnes – autorka książki – postanowiła napisać część drugą pod tytułem Ukryte ciała (ang. Hidden bodies). W ubiegłym roku użytkownicy platformy Netfliks mieli zaś szansę zobaczyć ekranizację pierwszego tomu w formie serialu.

Jak się okazuje, serialowa wersja You tak spodobała się widzom, że nie tylko zamówiono produkcję kolejnych odcinków, powstałych na kanwie Hidden boddies, ale także… zdecydowano się na wydanie trzeciego i czwartego tomu thrillera o księgarzu z New York City!

Jak już wiadomo, w trzecim tomie Joe przenieść się ma w nowe miejsce – na północno-zachodni Pacyfik, gdzie planuje założyć rodzinę. Oczywiście, rodzinę zgodnie z jego kryteriami. Jak się spodziewamy, to nie może wyjść dobrze!

Sukces You w ostatnich miesiącach stoi za dobrą produkcją serialu, który na Netflixie obejrzany został przez prawie 40 tysięcy użytkowników. Pierwszy sezon przedstawia historię Joego, introwertycznego księgarza, który zakochuje się w klientce – uroczej, młodej studentce literatury na lokalnym uniwersytecie. Niewinne uczucie wkrótce przeradza się jednak w obsesję, a bezpieczeństwo Beck zostaje mocno zagrożone.

Serial stworzono na podstawie książki Caroline Kepnes z 2014 roku. W Polsce początkowo wydana została przez… Polskie Wydawnictwo Naukowe. Drugie wydanie książki, tym razem przez Wydawnictwa WAB, będzie miało miejsce już jutro, 15 maja.

Czytaliście książkę Ty? A może oglądaliście serial?

Fot. materiały prasowe Netflix

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ty
Caroline Kepnes5
Okładka książki - Ty

Hipnotyzujący i przerażający - Stephen King Zniewalająca - ,,Entertaiment Weekly" Mrożąca krew w żyłach - ,,USA TODAY" Przyprawi cię o dreszcze - ,...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo