W centrum Warszawy stanęła Zaczytana Ławka! 

Data: 2020-07-15 08:37:12 Autor: pobarski

W lipcu w Warszawie stanęła pierwsza w tym roku Zaczytana Ławka. To kolejny element akcji promującej czytelnictwo realizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Obrazek w treścifot.materiały prasowe

Fundacja zaczytani.org od lat prowadzi działania, które wspierają czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych. Jedną z czołowych akcji organizowanych przez organizację jest zbiórka książek, w ramach której zebrane publikacje przekazywana są do biblioteczek w szpitalach, domach dziecka, zakładach karnych, domach seniora i innych instytucjach. Od kilku lat z inicjatywy fundacji powstają także specjalne, literackie ławki. 

Czym są Zaczytane Ławki? To piękne, artystyczne ławeczki, które swoim nietypowym kształtem mają zachęcić do lektury książek i poznania literackiego programu edukacyjnego. Co roku ławki o różnych kształtach i motywach, pojawiają się w ważnych punktach wielu polskich miast. W tym roku zaplanowano rozmieszczenie trzech takich ławeczek – pierwsza z nich pojawiła się we wtorek, 14 lipca w centrum Warszawy.

Zaczytana ławkafot. materiały prasowe

Nowa ławeczka zlokalizowana jest w charakterystycznym miejscu na mapie stolicy – pod Pałacem Kultury i Nauki. Co więcej, jest to Ławka Nowych Technologii – wśród założeń tegorocznego programu edukacyjnego znajduje się bowiem nie tylko zachęcenie do czytania, ale także nauka bezpiecznego korzystania z zasobów sieci. 

8 września rozpocznie się także Wielka Zbiórka Książek. W pierwszym dniu akcji, wszystkim zainteresowanym czytelnikom Fundacja udostępni także 3 bajki edukacyjne dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, które wskażą młodym ludziom, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z nowych technologii. Oprócz tego, do każdej bajki dołączone zostaną dodatkowe materiały (w tym scenariusze lekcji), które pomogą rodzicom i nauczycielom wykorzystać opowieści do pracy z dziećmi. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.