W tej księgarni jest milion książek. A jedna tańsza od drugiej

Data: 2020-03-10 15:30:31 Autor: Adrianna Michalewska

W Johor w Malezji powstała księgarnia, w której można wybrać spośród miliona książek. Meksykańska sieć BookXcess otworzyła prawdopodobnie jedną z największych placówek tego typu na świecie. Na prawie trzech kilometrach kwadratowych powierzchni każdy znajdzie coś dla siebie. Z księgarni mogą też skorzystać mieszkańcy Singapuru, którzy do Johor mają zaledwie dwadzieścia minut jazdy.

W sklepie Sunway Big Box można kupić niemal każdą książkę. Średnia cena egzemplarza to około 12-15 zł, w przeliczeniu z ringgitów malezyjskich, ale sprzedawca od razu proponuje duże zniżki (na przykład sprzedając trzy książki w cenie dwóch), co znacznie obniża koszt zakupów.

Gigantyczne półki w tej olbrzymiej księgarni mogą przyprawić o zawrót głowy. Wydają się sięgać nieba. To po prostu kosmiczne miejsce, w którym można spędzić cały dzień, od 10:00 rano do 22:00 wieczorem.

Księgarnia jest wyposażona w miejsce dla dzieci, gdzie najmłodsi mają okazję do zabaw interaktywnych. Zaczytani rodzice mogą mieć pewność, że nic ich dzieciom nie zagraża. A gdy wszyscy zgłodnieją, pomysłodawca księgarni zaprasza do kafeterii, w której także wolno czytać, co zapewne ucieszy niejednego mola książkowego.

Księgarnia BookXcess to miejsce, które powstało z potrzeby serca. Jego twórcy rozumieją, jak ważne dla rozwoju osobowości jest codzienne obcowanie z książkami. Naukowcy przeprowadzili już wiele badań na temat tego, jak czytanie wpływa na mózg człowieka. Czytanie kształtuje wrażliwość, pozwala przyswoić dobre nawyki, uczy szacunku i empatii dla ludzi i uzmysławia problemy społeczne i środowiskowe. W tak intrygującym otoczeniu jest to szczególnie miła nauka.

W czasach, gdy w Polsce zamykane są dziesiątki, jeśli nie setki księgarń rocznie, miło poczytać, że są na świecie ludzie, którzy rozumieją potrzebę czytania. Miejmy nadzieję, że BookXcess trafi kiedyś także do Polski.

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.