Warszawskie Targi Książki za nami! Było 83 tysiące czytelników!

Data: 2019-05-29 06:16:57 Autor: pobarski
News - Warszawskie Targi Książki za nami! Było 83 tysiące czytelników!

Kolejna literacka impreza za nami! Od czwartku do niedzieli na stadionie PGE Narodowy odbywały się Warszawskie Targi Książki. Przybyło na nie 83 tysiące czytelników.

Od 23.05.2019 w Warszawie odbywała się kolejna edycja Targów Książki. Na Stadionie Narodowym z czytelnikami spotkali się autorzy polscy i zagraniczni, można było także kupić wiele książek po okazyjnych, promocyjnych cenach.

Podczas tegorocznych Targów największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie z Remigiuszem Mrozem. Od kilku lat obserwuje się stały wzrost wiernych czytelników prozy Mroza, co szczególnie widoczne jest podczas spotkania autorskiego na Targach. Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz kolejka do autora była niewyobrażalna! Pomimo upływających godzin (spotkanie zaplanowano od 15:00 do 18:00), liczba osób w kolejce po podpis wcale nie malała. Autorowi podczas spotkania asystowała też… służba ochrony w postaci stewarda! Tak na wszelki wypadek.

Sporą popularnością cieszyły się także spotkania z Katarzyną Puzyńską czy Krystyną Jandą. Spore kolejki zaobserwować można było także podczas spotkania z reportażystką, Justyną Kopińską – autorką m.in. Polska odwraca oczy. Wielu czytelników przybyło także po podpis do Mikołaja Milcke, który w 2019 roku powraca z nowymi powieściami. Spora kolejka ustawiła się także po podpis do Blanki Lipińskiej.

Targi Książki to również szansa na zakup książek u ulubionych wydawców. W Warszawie pojawili się zatem zarówno duże wydawnictwa, jak i małe oficyny. Czytelnicy mogli zrobić zakupy m.in. na stoisku Grupy Wydawniczej Foksal, Wydawnictwa Znak, Wydawnictwa BIS, Wydawnictwa JanKa czy u dystrybutorów i księgarń – takich jak Dictum i Ateneum.

Tegoroczne targi obfite były także w liczne panele i spotkania dyskusyjne. W sobotę na Kanapie Literackiej zorganizowano m.in. panele z Yrsa Sigurðardóttir i Joakimem Zanderem w ramach Festiwalu Kryminalna Warszawa. W niedzielę na Scenie Fantastyki odbyło się zaś spotkanie z grupą literacką Harda Horda.

Warszawskie Targi Książki 2019 to 10 edycja Targów w Warszawie. Kolejne wydarzenie spółki Murator Expo zaplanowane są na czerwiec – Plener Literacki w Szczecinie, lipiec – Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni i Grudzień – Śląskie Targi Książki w Katowicach.

A Wy? Byliście na Warszawskich Targach Książki w tym roku lub w ubiegłych latach?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje