Quantcast

„Wednesday” – czy powstanie 2 sezon serialu? Twórcy serialu zdradzają pierwsze informacje!

Data: 2022-11-26 10:21:57 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Serial Wednesday od kilku dni jest prawdziwym hitem na platformie Netflix. Nowa produkcja w reżyserii Tima Burtona nawiązuje do kultowej rodziny Addamsów. Teraz showrunner produkcji ujawnia, czy istnieją szansę na jego kontynuację.

Obrazek w treściFot. Vlad Cioplea/Netflix © 2022

Na Netflixie od kilku dni zobaczyć można serial Tima Burtona, którego główną bohaterką jest tytułowa Wednesday Addams, czyli córka Morticii i Gomeza Addamsów, która właśnie zaczyna naukę w Akademii Nevermore. Czy doczekamy się kontynuacji?

Wednesday – czy będzie 2 sezon serialu?

Niedawno do rozmowy na temat nowej produkcji serwis „TVLine” zaprosił twórców serialu, w tym showrunnera Ala Gougha. W czasie rozmowy poruszono m.in. temat ewentualnej kontynuacji serialu w postaci 2 sezonu. Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony Netflixa, filmowcy odpowiedzialni za produkcję dają na to spore nadzieje.

Zarówno showrunner Al Gough, jak i wcielająca się w postać Morticii Cathrine Zeta-Jones podkreślają, jak bliskie stały się im postacie serialu, a także że stanowią dobry materiał do dalszej fabularnej eksploatacji. Co więcej, współshowrunner Miles Millar uważa, że w przyszłości można byłoby skupić się na Wednesday, a także relacjach rodzinnych.

Zdecydowanie chciałbym skupić się na rodzinie, tak jak zrobiliśmy to w tym sezonie, w kilku odcinkach, jeśli mielibyśmy dostać drugi sezon

– twierdzi Millar.

W piątek 6 stycznie oficjalnie potwierdzono powstanie kolejnego sezonu serialu Wednesday. Netflix podzielił się tą informacją na swoich profilach w mediach społecznościowych. Serwis streamingowy udostępnił również krótki klip promujący kolejną serię!

Serial Wednesday miał wielu potworów

Obok informacji o kontynuacji, Gough opowiedział także o procesie tworzenia postaci potwora, który pojawił się w pierwszym odcinku serialu Wednesday.

Jak się okazało, potwór, którego Wednesday w pilocie serialu spotyka w lesie, przysporzyła sporo trudności filmowcom. I to nie dlatego, że trudno było wymyślić, jak wyglądać ma potwór, lecz dlatego, że filmowcy nie mogli się zdecydować na jedną z wielu jego wersji.

Byliśmy bardzo podekscytowani, że mamy coś, co jest wyjątkowe dla serialu i pasuje do Tima [Burtona – przyp. red.]

– mówił.

Al Gough twierdził, że nie chcieli korzystać z usług zewnętrznego projektanta, bowiem w Hollywood pracuje tylko jeden taki fachowiec – współpracujący m.in. z twórcami Stranger Things. Przez to – jego kreska jest już dość rozpoznawalna, a twórcom Wednesday zależało na oryginalności. Ostatecznie sam showrunner stworzył postać potwora za pomocą akwareli.  

Wednesday – nawiązanie do kultowej Rodziny Addamsów

Warto zauważyć, że najnowsza produkcja Tima Burtona to bezpośrednie nawiązanie do kultowej już Rodziny Addamsów, która bywa nazywana najmroczniejszą amerykańską familią.

Czytaj również: Ujawniono pierwsze zdjęcia z serialu „Czarownice z rodu Mayfair”

Addamsowie pierwszy raz pojawili się za sprawą komiksów stworzonych przez rysownika Charlesa Samuela Addamsa. Komiksy parodiowały popularne horrory, przedstawiając ekscentryczną rodzinę mieszkającą na bagnach. Pierwszy z seriali opowiadający o Addamsach powstał już w latach 60.

 

Tagi: seriale netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje