Wielki Gatsby – W poszukiwaniu miłości sprzed lat...

Data: 2021-01-01 18:47:35 Autor: Tamer Adas

Wielki Gatsby to efektowna filmowa adaptacja powieści Fitzheralda, ukazująca widzom niezwykłą historię o marzeniach milionera odzyskania miłości, co przerodzi się w szereg zadziwiających zdarzeń, zmieniający nie tylko jego życie.... Co się stanie?

Obrazek w treści

Wielki Gatsby to amerykański melodramat z 2013 roku w reżyserii Baza Luhrmanna.

Wielki Gatsby – opis

O czym jest film Wielki Gatsby? Weteran Wielkiej Wojny Nick Carraway, wynajduje dom na Long Island, gdzie jego sąsiadami są liczni bogacze. Były wojskowy marzy o pracy na giełdzie, prowadząc burzliwe życie. Po części już teraz uzyskuje to drugie.

Podczas kolacji u kuzynki Daisy oraz jej męża Toma, udaje mu się poznać przepiękną Jordan, która robi na nim wielkie wrażenie.

Czytaj także: Równonoc – Sprawa zaginięcia z 1999 roku, powraca w 2020....

Wkrótce nasz bohater spotyka miliardera Jay'a Gatsby, który zaprzyjaźnia się z nim oraz prosi io przysługę. Mężczyzna prosi o zorganizowanie jego spotkania z Daisy. Pewnej nocy to się udaje zrealizować, a cała grupa z Tomem i Jordan jest włączona w wypadek, który zmieni ich życie....

Wielki Gatsby – obsada

Kto wystąpił w Wielki Gatsby? W głównych rolach filmu znaleźli się Tobey Maguire oraz Leonardo DiCaprio, który doskonale spisali się w swoich rolach, ułatwiając nam proces przeniesienia się do lat 20 ubiegłego wieku.

Czytaj także: Zenek – Jak kształtowała się kariera Zenka Martyniuka?

U jego boku wystąpili Joel Edgerton, Carey Mulligan oraz Amitabh Bachchan.

Wielki Gatsby – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Wielki Gatsby? Emisja telewizyjna odbędzie się w piątek, 1 stycznia o godzinie 23:00 na antenie telewizji TVP 1. 

Czytaj także: Dziewczyna warta grzechu – Prostytutka zostanie aktorką? Co na to żona?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Wielki Gatsby – opinie

Film Wielki Gatsby stał na wysokim poziomie, ale ze względu na jednego charakterystyczne ujęcie, po dziś dzień jest także bazą dla mema z Leonardo Di Caprio, który mogliście ujrzeć w sieci przy wielu okazjach. 

Czytaj także: Łowca i Królowa Lodu – Ravenna interesuje się Freyą...

Wielki Gatsby – książka

Film Wielki Gatsby jest adaptacją książki Wielki Gatsby, F. Scott Fitzgeralda ukazując nam oryginalną, ciekawą historię z jej wyjątkową, powieściową formułą i pomysłem na ukazanie nam niespełnionego pisarza.

Książkę Wielki Gatsby w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wielki Gatsby
F. Scott Fitzgerald22
Okładka książki - Wielki Gatsby

Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo