To koniec z „Niezgodną”. Nie zobaczymy ostatniej części serii

Data: 2018-12-19 09:51:13 Autor: pobarski
News - To koniec z „Niezgodną”. Nie zobaczymy ostatniej części serii

Trylogia Niezgodna to cykl dystopicznych powieści stworzonych przez Veronikę Roth. Po świetnym przyjęciu przez czytelników i widzów Igrzysk Śmierci Suzanne Collins, także i tę serię postanowiono zekranizować.

Cykl Niezgodna przedstawia historię nastoletniej Tris, która żyje w zamkniętym mieście Chicago – odciętym od reszty świata, prawdopodobnie jedynym miejscem na Ziemi, na którym ostało się życie. W Chicago panuje określone prawo, ład zapanował tam dzięki podziałowi społeczeństwa na poszczególne frakcje – Altruizm, Nieustraszoność, Serdeczność, Erudycję i Prawość. Osiągając 16 lat, członkowie społeczności muszą wybrać frakcję, do której będą przynależeć. Która stanie się ich rodziną, pracą, całym życiem do końca.

Kiedy jednak nie pasuje się do żadnej z frakcji, kiedy człowiek ma cechy osobowości pasujące do każdej z nich – jest się Niezgodnym. I nie pasuje do systemu.

Cykl książek o Niezgodnej okazała się wielkim hitem, dlatego też studio produkcyjne postanowiło stworzyć serię filmów na jej podstawie. W 2014 roku powstał pierwszy film w reżyserii Neila Burgera. Wówczas produkcja okazała się faktycznie dobra – wierna była wersji książkowej, co przełożyło się na sukces kasowy – w box office zarobiono wówczas około 150 milionów dolarów. Niestety, po świetnym przyjęciu pierwszej części, każdy kolejny z filmów przynosił kolejne straty – Zbuntowana zarobiła tylko 130 milionów, a Wierna – 66 milionów dolarów.

Dlatego też niezrozumiała wydaje się decyzja studia o podzieleniu ostatniej części przygód Tris i Tobiasa na dwie kolejne filmowe części. Z tego powodu w 2016 pojawiła się pierwsza część ekranizacji trzeciego tomu – Wiernej. Druga część miała pojawić się rok później – z tytułem Panująca. Niestety, widzowie nigdy nie doczekali się filmu.

W 2017 roku studio filmowe poinformowało, że w najbliższej przyszłości nie zamierza dystrybuować w kinach Panującej. Zamiast tego, pojawić miał się nowy spin off serii w postaci telewizyjnego serialu. Jak można się domyślić, nigdy nie doszło do jego produkcji – głośny sprzeciw w tej sprawie wyrazili odtwórcy głównych ról w filmie, m.in. Shailene Woodley i Theo James.

Niedawno Lionsgate – producent serii – poinformował BuzzFeed News, że projekt drugiej części WiernejPanująca – nie będzie dłużej kontynuowany, w żaden sposób. Lionsgate zamyka prace nad tą serią i nie widzi dalszych kierunków rozwoju. Fani zaś prawdopodobnie nigdy nie zobaczą zakończenia swojej ulubionej serii.

Podział filmów na dwie części to w ostatnim czasie popularna praktyka, z której skorzystali między innymi producenci serii Igrzyska Śmierci czy Zmierzch. W przeciwieństwie jednak do Niezgodnej, te produkcje okazały się nie tylko dobrze przyjęte przez widzów, ale także – dobrze się sprzedające.

Veronica Roth – autorka serii Niezgodna – pisze teraz swoją kolejną serię książek. W ostatnim czasie stworzyła Spętani przeznaczeniem i Naznaczeni śmiercią. Pisarka w grudniu 2015 roku odwiedziła Polskę i spotkała się z fanami.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Cykl Niezgodna
Veronica Roth2
Okładka książki - Cykl Niezgodna

Ekskluzywne wydanie wszystkich 4 tomów najpopularniejszego cyklu świata (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna, Cztery) w jednym tomie! 35 milionów egzemplarzy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje