To koniec z „Niezgodną”. Nie zobaczymy ostatniej części serii

Data: 2018-12-19 09:51:13 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - To koniec z „Niezgodną”. Nie zobaczymy ostatniej części serii

Trylogia Niezgodna to cykl dystopicznych powieści stworzonych przez Veronikę Roth. Po świetnym przyjęciu przez czytelników i widzów Igrzysk Śmierci Suzanne Collins, także i tę serię postanowiono zekranizować.

Cykl Niezgodna przedstawia historię nastoletniej Tris, która żyje w zamkniętym mieście Chicago – odciętym od reszty świata, prawdopodobnie jedynym miejscem na Ziemi, na którym ostało się życie. W Chicago panuje określone prawo, ład zapanował tam dzięki podziałowi społeczeństwa na poszczególne frakcje – Altruizm, Nieustraszoność, Serdeczność, Erudycję i Prawość. Osiągając 16 lat, członkowie społeczności muszą wybrać frakcję, do której będą przynależeć. Która stanie się ich rodziną, pracą, całym życiem do końca.

Kiedy jednak nie pasuje się do żadnej z frakcji, kiedy człowiek ma cechy osobowości pasujące do każdej z nich – jest się Niezgodnym. I nie pasuje do systemu.

Cykl książek o Niezgodnej okazała się wielkim hitem, dlatego też studio produkcyjne postanowiło stworzyć serię filmów na jej podstawie. W 2014 roku powstał pierwszy film w reżyserii Neila Burgera. Wówczas produkcja okazała się faktycznie dobra – wierna była wersji książkowej, co przełożyło się na sukces kasowy – w box office zarobiono wówczas około 150 milionów dolarów. Niestety, po świetnym przyjęciu pierwszej części, każdy kolejny z filmów przynosił kolejne straty – Zbuntowana zarobiła tylko 130 milionów, a Wierna – 66 milionów dolarów.

Dlatego też niezrozumiała wydaje się decyzja studia o podzieleniu ostatniej części przygód Tris i Tobiasa na dwie kolejne filmowe części. Z tego powodu w 2016 pojawiła się pierwsza część ekranizacji trzeciego tomu – Wiernej. Druga część miała pojawić się rok później – z tytułem Panująca. Niestety, widzowie nigdy nie doczekali się filmu.

W 2017 roku studio filmowe poinformowało, że w najbliższej przyszłości nie zamierza dystrybuować w kinach Panującej. Zamiast tego, pojawić miał się nowy spin off serii w postaci telewizyjnego serialu. Jak można się domyślić, nigdy nie doszło do jego produkcji – głośny sprzeciw w tej sprawie wyrazili odtwórcy głównych ról w filmie, m.in. Shailene Woodley i Theo James.

Niedawno Lionsgate – producent serii – poinformował BuzzFeed News, że projekt drugiej części WiernejPanująca – nie będzie dłużej kontynuowany, w żaden sposób. Lionsgate zamyka prace nad tą serią i nie widzi dalszych kierunków rozwoju. Fani zaś prawdopodobnie nigdy nie zobaczą zakończenia swojej ulubionej serii.

Podział filmów na dwie części to w ostatnim czasie popularna praktyka, z której skorzystali między innymi producenci serii Igrzyska Śmierci czy Zmierzch. W przeciwieństwie jednak do Niezgodnej, te produkcje okazały się nie tylko dobrze przyjęte przez widzów, ale także – dobrze się sprzedające.

Veronica Roth – autorka serii Niezgodna – pisze teraz swoją kolejną serię książek. W ostatnim czasie stworzyła Spętani przeznaczeniem i Naznaczeni śmiercią. Pisarka w grudniu 2015 roku odwiedziła Polskę i spotkała się z fanami.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Cykl Niezgodna
Veronica Roth2
Okładka książki - Cykl Niezgodna

Ekskluzywne wydanie wszystkich 4 tomów najpopularniejszego cyklu świata (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna, Cztery) w jednym tomie! 35 milionów egzemplarzy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje