Wkrótce premiera nowych książek z serii "Więzień labiryntu"! O czym będą i kiedy premiera?

Data: 2024-06-11 08:55:03 | aktualizacja: 2024-06-11 08:55:53 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Od premiery ostatnich wydanych w Polsce książek z uniwersum Więźnia labiryntu minęło prawie osiem lat. Już wkrótce jednak na półkach księgarń ukażą się nowe powieści Jamesa Dashnera.

Okładka książki "Pałac szaleńców" oraz "Dziedzictwo labiryntu"fot. Okładka książki Pałac szaleńców i Dziedzictwo labiryntu / Wydawnictwo Mag

Więzień labiryntu to dystopijny cykl książek Jamesa Dashera, który zyskał wielu fanów. Seria doczekała się nawet kinowych adaptacji. One również cieszyły się ogromną popularnością. Już wkrótce w Polsce swoją premierę będą miały dwie książki związane z kultowymi powieściami! 

Pałac szaleńców – o czym opowiada książka?

Pałac szaleńców to książka, którą można uznać za tom 3.5 cyklu Więzień Labiryntu (tzw. nowelkę dopełniającą właściwą serię). Jej akcja toczy się po Leku na śmierć. Newt wraz z przyjaciółmi przeszedł przez prawdziwe piekło. Przeżył zarówno strefę, labirynt, jak i pogorzelisko. Musiał również poradzić sobie w pomieszczeniu dreszczu. Chłopak jednak ma w sobie również pewne brzemię. Został on zarażony wirusem pożogi. 

Newt nie chce, żeby jego przyjaciele obserwowali, jak wirus przejmuje nad nim kontrolę, a on pogrąża się w obłędzie. Decyduje się więc uciec z górolotu, zanim Steferzy powrócą z misji. Zostawia po sobie tylko krótką wiadomość. 

Po tym czeka go prawdziwy koszmar. Będzie musiał nauczyć się życia na ulicy. Ma on świadomość, że musi się ukrywać zarówno przed zarażonymi, jak i ich prześladowcami. Nagle trafia do Pałacu Szaleńców. Jest to miejsce dla tych, którzy już kompletnie nie mają nadziei. Po drodze spotyka młodą matkę Keishę i jej syna, Dantego. To właśnie oni wyciągną do niego pomocną dłoń, wtedy kiedy najbardziej tego potrzebuje.

Dziedzictwo labiryntu – zupełnie nowy cykl z uniwersum?

Kolejną premierową książką jest Dziedzictwo labiryntu. Jest to pierwszy tom nowego cyklu z uniwersum. Akcja powieści toczy się aż siedemdziesiąt trzy lata po wydarzeniach z Leku na śmierć. Wtedy Thomas wraz z innymi odpornymi na wirusa, zostali przeniesieni na wyspę, by tam przeżyć apokalipsę. Ich potomkowie w tym czasie zdążyli dorosnąć.

W powieści śledzimy więc losy Sadina, Isaaca i Jackie, którzy właśnie poznali historię Sfer z Księgi Newta i opowieści Starego Patelniaka. Niespodziewanie na wyspie pojawia się kobieta. Przybywa tam ona za sprawą zardzewiałej łodzi i informuje bohaterów, że na lądzie wszystko się zmienia. 

Przyjaciele decydują się więc wyruszyć na stały ląd. Poparzeńcy na przestrzeni lat ewoluowali i stali się bardziej brutalni, ale też inteligentniejsi. Główni bohaterowie nie będą więc bezpieczni. Dodatkowo są ścigani przez Bogów, Naród Pozostałych oraz naukowców. Z czasem będą musieli zrozumieć, komu mogą ufać, a kto jest ich wrogiem. 

Kiedy premiera nowych książek Jamesa Dashnera?

Za granicą książki już kilka lat temu miały swoją premierę, nie były jednak wydawane w Polsce. Już wkrótce ma się to zmienić! Co ciekawe uniwersum Więźnia labiryntu zostało przejęte przez Wydawnictwo Mag i to właśnie ta oficyna odpowiedzialna jest za wydanie nowych książek. 

Dziedzictwo labiryntu - książka

Polska premiera zarówno Pałacu szaleńców, jak i Dziedzictwa labiryntu została zaplanowana na 19 czerwca 2024 roku. Właśnie wtedy obie książki będą dostępne do kupienia w polskich księgarniach. Wcześniej przedpremierowo zamówić można je w księgarniach internetowych. Jeśli więc nie możecie już doczekać się Dziedzictwa labiryntu, koniecznie zamówcie tę powieść w jednej z księgarń poniżej:

Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziedzictwo labiryntu
James Dashner0
Okładka książki - Dziedzictwo labiryntu

Siedemdziesiąt trzy lata po wydarzeniach Leku na śmierć, kiedy Thomas i pozostali odporni zostali wysłani na wyspę, by przeżyć wywołaną wirusem apokalipsę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje