Więzień Labiryntu – kto uwięził chłopców?

Data: 2020-06-15 16:38:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Więzień Labiryntu to jeden z popularniejszych filmów dystopicznych skierowany do młodzieży. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Obrazek w treści

Więzień Labiryntu to popularny film dla młodzieży, który przedstawia losy nastolatków uwięzionych w tajemniczym labiryncie. To z całą pewnością ciekawa produkcja, którą zobaczyć mogą nie tylko młodzi ludzie.

Więzień Labiryntu – opis

O czym jest film Więzień Labiryntu? Produkcja opisuje historię chłopaków, którzy w tajemniczy sposób trafili do groźnego labiryntu. Stworzony przez niepokojącą organizację DRESZCZ labirynt codziennie się zmienia, sprawiając, że chłopcy nie potrafią się z niego wydostać. Co więcej, nocą w labiryncie grasują krwiożercze bestie – Dozorcy.

Czytaj także: "Cena wolności" – co zdarzyło się w 6 odcinku? Co będzie dalej?

Wszystko się zmienia, kiedy w bazie chłopców, wraz z dostawą żywności „z zewnątrz” dociera także nowy chłopak, Thomas. Ciekawski i odważny, nie zamierza podporządkować się zasadom, które panują w labiryncie. Ma też ambitny plan wydostania się z niego za wszelką cenę.

Niebawem chłopcy dokonują szokującego odkrycia. Przybycie Thomasa będzie bowiem początkiem końca.

Więzień Labiryntu – obsada

Kto wystąpił w filmie Więzień Labiryntu? W rolę Thomasa wcielił się Dylan O’Brien. Oprócz niego w filmie wystąpiły także inne gwiazdy młodego pokolenia – Aml Ameen, Ki Hong Lee, Blake Cooper, Will Poulter, Thomas Brodie-Sangster oraz Kaya Scodelario.

Więzień Labiryntu – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Więzień Labiryntu? Produkcja wyemitowana zostanie w telewizji we wtorek, 5 lipca 2022 r. o godz. 20:05 na antenie stacji Polsat. Powtórkę zdecydowano się zaplanować na czwartek, 7 lipca na 00:05.

Czytaj także: Polskie produkcje coraz popularniejsze na Netflixie

Oprócz tego produkcję zobaczyć można także w Internecie za pośrednictwem platform VOD.

Więzień Labiryntu – opinie

Czy warto zobaczyć film Więzień Labiryntu? Ta produkcja z gatunku science-fiction wpisuje się w nurt dystopii młodzieżowych, których wielka popularność nastąpiła po premierze filmu Igrzyska Śmierci.

Czytaj także: Będzie kolejny film z serii "Igrzyska Śmierci"! Reżyserem Francis Lawrence!

Z całą pewnością jest to ciekawa propozycja dla fanów takich filmów lub książek jak Niezgodna czy Dawca pamięci. Należy pamiętać, że Więzień Labiryntu skierowany jest głównie do młodzieży, zatem w fabule pojawić mogą się także pewne uproszczenia i schematy.

Więzień Labiryntu – książka

Warto wiedzieć, że film w reżyserii Wesa Balla to ekranizacja powieści sprzed kilku lat autorstwa Jamesa Dashnera. Więzień Labiryntu stanowi pierwszą część całego cyklu. Kolejne książki to: Próby ognia oraz Lek na śmierć, a także dwie dodatkowe publikacje: Rozkaz zagłady i Kod gorączki.

Książkę Więzień Labiryntu w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Więzień Labiryntu
James Dashner25
Okładka książki - Więzień Labiryntu

Więzień Labiryntu to pierwszy tom bestsellerowej trylogii porównywanej do Igrzysk Śmierci czy serii Gone. Dla wielu czytelników jest to najlepsza...

dodaj do biblioteczki
Reklamy