"Wirtuoz" – niebezpieczny świat muzyki 

Data: 2020-07-10 13:18:25 Autor: Patryk Obarski

Wirtuoz to nietypowy thriller, przedstawiający losy muzyka, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Obrazek w treściFot. Monolith Films

Wirtuoz jest pochodzącą z 2013 hiszpańską produkcją, która opowiada o wybitnym pianiście, któremu w czasie swojego występu grozi śmierć. Co warto wiedzieć na temat tej produkcji? 

Wirtuoz – opis

O czym dokładnie jest film? Film opowiada o losach Toma Selznicka, znanego muzyka, który uznany został przez krytyków z jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych pianistów. niestety Selznick miał jedną wadę – obawiał się występów publicznych. Z powodu tremy musiał na wiele lat zejść ze sceny. 

Czytaj także: "La Bandida": Marina zostaje szpiegiem. Opis odcinka 8 i 9 

Niebawem mężczyzna postanawia zmierzyć się ze swoim lękiem i pierwszy raz od wielu lat zagrać koncert. Początkowo wszystko idzie dobrze, sytuacja zmienia się jednak, kiedy w czasie grania kolejnego utworu w swoim zeszycie z nutami pianista odnajduje kartkę z groźbą – jeśli zagra choćby jedną fałszywą nutę, zginie. 

Początkowo mężczyzna uznaje to za żart, jednak niebawem kolejni widzowie jego występu zaczynają ginąć. Okazuje się, że z Tomem rozpoczął śmiertelną rozgrywkę tajemniczy psychopata. 

Wirtuoz – obsada

Kto wystąpił w filmie Wirtuoz? W rolę główną wcielił się Elijah Wood. Oprócz niego w produkcji udział wzięli także Kerry Bishe, Dee Wallace, Jack Taylor, John Cusack, Alex Winter, Jim Arnold oraz Beth Trollan.

Wirtuoz – gdzie obejrzeć? 

Film Wirtuoz zostanie wyemitowany na początku lipca w telewizji. Produkcja pojawi się na antenie TVP 2 w piątek, 10 czerwca o godz. 20:05. Powtórkę zobaczyć będzie można w sobotę o 23:00. 

Czytaj także: Tanio Czytam: Promocje w księgarniach w lipcu. Promocje na książki! 

Oprócz tego film dostępny jest także na platformach VOD. 

Wirtuoz – opinie

Czy warto zobaczyć film Wirtuoz? Film dostał dość mieszane opinie i recenzje ze strony widzów. Wiele osób uznało, że produkcja mogła zostać zrealizowana znacznie lepiej i niezbyt dobrze wykorzystano potencjał filmu.

Czytaj także: Tequila Sunrise – przyjaźń ponad prawem 

Inni widzowie z kolei zauważyli, że film ten jest ciekawym połączeniem thrillera i komedii satyrycznej, a na dodatek posiada interesującą ścieżkę dźwiękową. 

Wirtuoz – książka

Film Wirtuoz powstał na podstawie oryginalnego scenariusza i nie jest inspirowany żadną książką. Zamiast tego polecić możemy Wam inny tytuł – powieść W głębi lasu. Publikacja przedstawia losy prokuratora, który po latach dowiaduje się, że jego zaginiona w dzieciństwie siostra może nadal żyć. 

Książkę W głębi lasu kupic można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.