Wodny świat – Świat po apokalipsie...

Data: 2021-05-16 12:05:01 Autor: Tamer Adas

Wodny świat to niegdyś najdroższa w historii propozycja Kevina Reynoldsa, prezentująca alternatywną wizję przyszłości, w której poziom wód zmienił Ziemię niemalże w pełni morską wyspę. Pozostałości ludzkości próbują przetrwać w tych trudnych warunkach....

Obrazek w treści

Wodny świat to amerykański film przygodowy z 1995 roku w reżyserii Kevina Reynoldsa.

Wodny świat – opis

O czym jest film Wodny świat? W przedstawionej wizji świata stopnienie pokryw lodowych zmieniło Ziemię w jeden wielki ocean, w którym ludzkość stara się przetrwać poprzez statki oraz tymczasowe konstrukcje. Niektórzy wierzą, że gdzieś na świecie musi być stały ląd.

Żeglarz to pierwszy z ludzi, którzy pod wpływem ewolucji stał się mutantem dysponującym skrzelami. Przez nie musiał wybrać życie samotnika....

Czytaj także: "Niepokonana Jane" – żona bandyty w akcji

W wyniku zadziwiających zdarzeń nasz bohater decyduje się dołączyć do pięknej Helen i malutkiej Enoli, wybierając się w podróż ich życia....

Wodny świat – obsada

Kto wystąpił w filmie Wodny świat? W głównej roli w filmie wystąpił Kevin Costner (Bodyguard, 72 godziny, List w butelce, JFK i Patrol), który stał się absolutną twarzą projektu, będącą pierwszym skojarzeniem z tym tytułem.

Czytaj także: Recenzja książki: Na Gołasa

W pozostałych rolach wystąpili między innymi tak znane postacie ze świata kina jak Jeanne Tripplehorn, Dennis Hopper oraz Chaim Girafi.

Wodny świat – gdzie obejrzeć? 

Film Wodny świat wyemitowany w telewizji zostanie już w niedzielę, 16 maja 2021 roku o godzinie 20:00 na TVN. Reemisja odbędzie się w środę 19 maja o 23:40.

Czytaj także: Lady Bird – historia o dojrzewaniu w komediowo-dramatycznym stylu

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD czy na amazon prime video.

Wodny świat – opinie

Wodny świat z jednej strony stał się absolutnym klasykiem, z drugiej jednak nawet w 1995 roku nie był to żaden hit. To wręcz zadziwiające, skąd się wziął fenomen tej produkcji ówcześnie uchodzącej za najdroższy w historii film.

Czytaj także: Zaginiona dziewczyna – o czym jest film? Czy warto obejrzeć?

Wodny świat – książka

Film Wodny świat jest filmową adaptacją powieści Wodny świat, zabierającej graczy do pełniejszego obszaru niezwykłej wizji. Oryginał może zapewnić Wam równie wiele, jak nie więcej .

Książkę Wodny świat można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wodny świat
Max Allan Collins0
Okładka książki - Wodny świat

Mała dziewczynka żegluje po bezkresnych morzach, pijąc oczyszczoną morską wodę i żywiąc się surowymi rybami. Jak wszyscy, którzy przeżyli potop...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo