72 godziny - wygrać z czasem

Data: 2020-06-12 20:35:17 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

72 godziny to emocjonujący film sensacyjny, przedstawiający losy zdesperowanego ojca, który zrobi wszystko, by odzyskać zdrowie i naprawić relację z córką. Ta produkcja z całą pewnością zasługuje na uwagę.

72 godziny - kadr z filmu
Fot. mat. prasowe Kino Świat

Już wkrótce w telewizji wyemitowany zostanie film sensacyjny 72 godziny, który przedstawi losy zdesperowanego ojca, który zawalczy o swe zdrowie. Co jeszcze warto wiedzieć o pochodzącej z 2014 r. produkcji?

72 godziny – opis

O czym jest film 72 godziny? Przedstawia on losy agenta CIA – Ethana Rennera. Mężczyzna wiele przeszedł, a większą część życia poświęcił, pracując dla amerykańskiego wywiadu. To spowodowało ochłodzenie relacji pomiędzy nim, a jego najbliższymi.

Czytaj także: Poznaj mojego tatę - o czym jest film, czy warto zobaczyć? 

Niebawem mężczyzna dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, co jednocześnie oznacza, że nie nadaje się już do dalszej pracy w służbach. Próbuje nadrobić utracone lata wraz z żoną i córką, jednak wkrótce CIA ponownie się z nim kontaktuje.

Jako jeden z najlepszych agentów, Ethan ma zlikwidować groźnego przestępcę. W zamian za to ma szansę otrzymać nietypowy lek, który może ocalić mu życie. Jest tylko jeden warunek – chory agent musi unieszkodliwić obiekt w  ciągu trzech dni.

72 godziny – obsada

Kto wystąpił w filmie 72 godziny? W rolę agenta Ethana Reenera wcielił się znany aktor Kevin Costner. Oprócz niego w produkcji wystąpili także Hailee Steinfeld, Amber Heard, Connie Nielsen oraz Bruno Ricci.

72 godziny – gdzie zobaczyć? Online

Gdzie można zobaczyć film 72 godziny? Produkcja wyemitowana zostanie w TVN w środę, 29 maja 2024 o godzinie 21:35. 

Czytaj także: Dziedzictwo 285 - streszczenie, co się wydarzy?

Nie jest to pierwszy raz, kiedy film 72 godziny obejrzeć można w telewizji. Wcześniej emitowany był  w TVP 1 w piątek, 12 czerwca 2023, o godz. 21:40. oraz w niedzielę 14 czerwca 2023 o godzinie 01:30.

Film 72 godziny zobaczyć można także w Internecie w streamingu na Amazon Prime Video i Canal+ online, oraz na platformach typu VOD, jak Rakuten.TV.

72 godziny – opinie

Czy warto zobaczyć film 72 godziny? Film 72 godziny był wysoko oceniany przez widzów na internetowych forach. Jak pisali fani produkcji, obraz ten wyróżnia się ciekawą fabułą z mocno zarysowanymi komediowymi wątkami. 

72 godziny – książka

Warto wiedzieć, że film 72 godziny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Luca Bessona. Niestety, nie istnieje jednak książka, która nawiązywałaby do fabuły tego filmu.

Czytaj także: Zakazany owoc 476 - streszczenie

Zamiast tego możemy polecić inną książkę –  Szpieg za miliard dolarów. Ten tytuł nie jest powieścią sensacyjną, a książką z gatunku literatury faktu i przedstawia historię agentów CIA, którzy działali na zlecenie amerykańskiego rządu w czasie tak zwanej zimnej wojny prowadzonej między Ameryką a ZSRR.

Przeczytaj także:


 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje