"72 godziny" – wygrać z czasem

Data: 2020-06-12 20:35:17 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

72 godziny to emocjonujący film sensacyjny, przedstawiający losy zdesperowanego ojca, który zrobi wszystko, by odzyskać zdrowie i naprawić relację z córką. Ta produkcja z całą pewnością zasługuje na uwagę.

fotos z filmu 72 godzinyFot. mat. prasowe Kino Świat

W piątek w nocy wyemitowany zostanie film sensacyjny 72 godziny, który przedstawi losy zdesperowanego ojca, który zawalczy o swe zdrowie. Co jeszcze warto wiedzieć o pochodzącej z 2014 r. produkcji?

72 godziny – opis

O czym jest film 72 godziny? Przedstawia on losy agenta CIA – Ethana Rennera. Mężczyzna wiele przeszedł, a większą część życia poświęcił, pracując dla amerykańskiego wywiadu. To spowodowało ochłodzenie relacji pomiędzy nim, a jego najbliższymi.

Czytaj także: "Colombiana" – morderstwo na zlecenie

Niebawem mężczyzna dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, co jednocześnie oznacza, że nie nadaje się już do dalszej pracy w służbach. Próbuje nadrobić utracone lata wraz z żoną i córką, jednak wkrótce CIA ponownie się z nim kontaktuje.

Jako jeden z najlepszych agentów, Ethan ma zlikwidować groźnego przestępcę. W zamian za to ma szansę otrzymać nietypowy lek, który może ocalić mu życie. Jest tylko jeden warunek – chory agent musi unieszkodliwić obiekt w  ciągu trzech dni.

72 godziny – obsada

Kto wystąpił w filmie 72 godziny? W rolę agenta Ethana Reenera wcielił się znany aktor Kevin Costner. Oprócz niego w produkcji wystąpili także Hailee Steinfeld, Amber Heard, Connie Nielsen oraz Bruno Ricci.

72 godziny – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film 72 godziny? Produkcja wyemitowana zostanie przez TVP 1 w piątek, 12 czerwca, o godz. 21:40. Oprócz tego powtórkę zobaczyć będzie można w niedzielę o godzinie 01:30.

Czytaj także: Wkręceni – przypadkowa zamiana ról

Film 72 godziny zobaczyć można także w Internecie na platformach typu VOD.

72 godziny – opinie

Czy warto zobaczyć film 72 godziny? Film 72 godziny był wysoko oceniany przez widzów na internetowych forach. Jak pisali fani produkcji, obraz ten wyróżnia się ciekawą fabułą z mocno zarysowanymi komediowymi wątkami.

72 godziny – książka

Warto wiedzieć, że film 72 godziny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Luca Bessona. Niestety, nie istnieje jednak książka, która nawiązywałaby do fabuły tego filmu.

Czytaj także: "Cena wolności" - odcinek 4 i 5. Co warto o nim wiedzieć?

Zamiast tego możemy polecić inną książkę –  Szpieg za miliard dolarów. Ten tytuł nie jest powieścią sensacyjną, a książką z gatunku literatury faktu i przedstawia historię agentów CIA, którzy działali na zlecenie amerykańskiego rządu w czasie tak zwanej zimnej wojny prowadzonej między Ameryką a ZSRR.

Książkę Szpieg za miliard dolarów w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje