reklama

"Londyn w ogniu" – o czym jest film? Czy warto obejrzeć?

Data: 2020-05-10 17:05:10 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

10 maja w telewizji wyemitowany zostanie popularny film sensacyjny Londyn w ogniu. Czy warto zobaczyć tę produkcję?

Obrazek w treściFot. mat. prasowe Monolith Films

Już 10 maja o godz. 21:30 wyemitowany zostanie film sensacyjny Londyn w ogniu z 2016 roku. W filmie zagrali natomiast znani aktorzy – Gerard Butler, Morgan Freeman oraz Aaron Eckhart. O czym jest amerykańska produkcja i czy warto ją zobaczyć?

Londyn w ogniu – opis

Historia filmu Londyn w ogniu zaczyna się od śmierci jednego z czołowych brytyjskich polityków, premiera Wielkiej Brytanii. Zagadkowa śmierć mężczyzny stale pojawia się w mediach, a pogrzeb charyzmatycznego lidera wysp z zapartym tchem obserwować będzie cały świat.

Czytaj także: Gold – o czym jest film? Czy jest książka? Czy warto obejrzeć?

Wśród żałobników znajdą się zaś największe polityczne nazwiska z całego świata. Do śmietanki towarzyskiej dołącza także prezydent Stanów Zjednoczonych, Benjamin Asher, który pragnie ostatni raz pożegnać się z przyjacielem. Na pogrzebie planuje się wzmożone środki ochrony, jednak mimo tego, do agentów wywiadu docierają niepokojące informacje.

Okazuje się, że prezydent staje się celem ataku terrorystycznego. I chociaż amerykańscy agenci byli przygotowani na tę ewentualność, to nie przypuszczali, że w spisek zamachowców uwikłani są także najwyżsi stopniem agenci bezpieczeństwa zachodnich służb.

Aby uratować prezydenta, a jednocześnie – uchronić się przed atakiem ze strony czwartej władzy – agent Mike Banning wraz z zastępcą prezydenta USA Allanem Trumbullem będą musieli podjąć stanowcze kroki, by uratować nie tylko swojego prezydenta, ale także zwykłych ludzi.

Londyn w ogniu – gdzie zobaczyć?

Film Londyn w ogniu można zobaczyć w telewizji – w poniedziałek, 13 września 2021 r., o godzinie 22:30 na antenie stacji TVN.

Londyn w ogniu – czy warto zobaczyć?

Londyn w ogniu to ciekawie zagrana produkcja  z udziałem znanych i cenionych aktorów. W roli głównej występuje Gerard Butler, który wciela się w postać agenta Mike’a  Banninga. Oprócz niego w produkcji występuje także Morgan Freeman oraz Aaron Eckhart. Jednocześnie Londyn w ogniu to niewymagający film, który z całą pewnością spodoba się fanom kina akcji.

Londyn w ogniu – książka

Londyn w ogniu jest kontynuacją innej amerykańskiej produkcji – Olimp w ogniu i powstał na podstawie scenariusza Katriny Benedikt, Creightona Rothenbergera, Christiana Gudegasta oraz Chada St. Johna.

Czytaj także: "Howards End" - o czym jest serial?

Jeśli spodobał Wam się film Londyn w ogniu, polecamy inne książki o podobnej tematyce. Polski autor, Remigiusz Mróz, stworzył powieść Prom będącą kolejną część serii z Wysp Owczych, którą autor opublikował pod pseudonimem. Książka przedstawia losy Katrine Ellegaard, policjantki, która w czasie rejsu promem duńskich linii żeglugowych przekonuje się, że na statku wprowadzono nietypowe procedury awaryjne, odcinając pasażerom dostęp do przejść między pokładami. Szybko okazuje, że statek został uprowadzony przez terrorystów. Samotna policjantka będzie musiała zrobić wszystko, by uratować współpasażerów.

Książkę Prom kupić można tutaj:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje