Poznaj mojego tatę, czyli jak zniechęcić zięcia

Data: 2024-05-29 10:24:24 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Poznaj mojego tatę to amerykańska komedia, ukazująca rodzinne perypetie, w których przyszły teść decyduje się poddać zięcia próbie wielu testów, by sprawdzić, czy ten faktycznie kocha jego córkę. 

Poznaj mojego tatę - kadr z filmuFot.  TVN/ Paramount/ x-news.pl

Poznaj mojego tatę to pochodząca z 2000 r. produkcja, która w zabawny sposób opisuje losy rodziny, w której ojciec sprawdza potencjalnego kandydata na zięcia. Co warto wiedzieć jeszcze o tej komedii? 

Poznaj mojego tatę – opis

O czym dokładnie jest film Poznaj mojego tatę? Produkcja ukazuje losy Pam, młodej kobiety pochodzącej z bogatej rodziny oraz Grega, sanitariusza, należącego do klasy średniej. Niespodziewanie, ta dwójka pochodząca z różnych światów, ze wzajemnością się w sobie zakochuje. 

Przeczytaj także: Milan Kundera nie żyje

W uczucie nie wierzy jednak ojciec Pam – Jack, były agent służb CIA. Mężczyzna postanawia zatem sprawdzić, czy Greg jest naprawdę odpowiednim kandydatem dla ukochanej córeczki tatusia. Mężczyzna ma nadzieję, że dzięki trudnym zadaniom, którym poddany zostanie Greg, chłopak sam szybko zdecyduje się opuścić posiadłość należącą do rodziców Pam. 

Niespodziewanie, Greg znajduje w sobie mnóstwo determinacji.  

Poznaj mojego tatę – obsada

Kto wystąpił w filmie Poznaj mojego tatę? W produkcji udział więzili znani aktorzy Hollywood. W postać teścia Jacka wcielił się Robert De Niro, natomiast Grega zagrał Ben Stiller. Pam z kolei odegrała Teri Polo. 

Przeczytaj także: Rick and Morty (Rick i Morty) – Czy jest książka? Gdzie ją kupić?

Oprócz nich w produkcji wystąpili też Blythe Danner, Nicole DeHuff, Jon Abrahams, Owen Wilson i James Rebhorn. 

Poznaj mojego tatę – gdzie obejrzeć?

Zabawną komedię Poznaj mojego tatę zobaczą widzowie Polsatu w środę, 29 maja 2024. Film z udziałem Bena Stillera oraz Roberta De Niro wyemitowany zostanie o godzinie 20:00. 

Czytaj także: Złoty chłopak 188 - streszczenie

Nie jest to pierwszy raz, kiedy film Poznaj mojego tatę emitowany był w telewizji. Wcześniej obejrzeć go można było m.in. 28 czerwca 2023 r. – również w Polsacie.

Oprócz tego film zobaczyć można także w Internecie – w ramach abonamentu Netflixa oraz SkyShowtime, a także za pośrednictwem platformy VOD iTunes. 

Poznaj mojego tatę – opinie

Poznaj mojego tatę to zdecydowanie warta zobaczenia produkcja komediowa, która otrzymała nie tylko wiele pozytywnych opinii ze strony widzów, ale także nominacji do prestiżowych nagród. 

Produkcja w 2001 r. nominowana była do Oscarów, a także Złotych Globów. Film otrzymał statuetkę w konkursie People’s Choice i Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. 

Poznaj mojego tatę – książka

Poznaj mojego tatę to film, który powstał na bazie scenariusza stworzonego przez Grega Glienna. Oznacza to, że nie istnieje książka, która odnosiłaby się do wydarzeń przedstawionych na ekranach.

Zamiast tego możemy zaproponować Wam inny tytuł – bestsellerową powieść Dziennik Bridget Jones, która przedstawia perypetie dziennikarki po trzydziestce poszukującej miłości. 

Przeczytaj także:


  Tagi: filmy w tv, komedie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje