Wspaniałe stulecie – Hürrem dowiaduje się o romansie Ibrahima. Co wydarzy się w 121 i 122 odcinku serialu

Data: 2022-10-07 10:12:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na kanale "Pierwszym" polskiej telewizji trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach Hürrem poznaje szczegóły na temat romansu Ibrahima. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie turecki serial kostiumowy, w stylu telenoweli. W jego kolejnych odcinkach Hürrem dowiaduje się w końcu od Gülsah o romansie Ibrahima. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 121 odcinka serialu

W sto dwudziestym pierwszym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Hürrem poznaje w końcu od Gülsah szczegóły dotyczące romansu Ibrahima z Nigar. Pod opieką przyjmuje ją matka sułtana. Mahidevran rządzi się w haremie, a jej władanie nie należy do najlepszych, bowiem wydaje złoto z haremu. To oczywiście nie wszystkim się podoba.

    Czytaj także: Wspaniałe stulecie – Hürrem przygotowuje spisek przeciwko Mahidevran. Co wydarzy się w 120 i 121 odcinku serialu

Jednocześnie podsyła sułtanowi nową nałożnicę, piękną Rusinkę. Do niczego jednak nie dochodzi, bowiem sułtan dostaje wiadomość. Jego matka odzyskuje przytomność. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 121 odcinek serialu?

121 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany we wtorek, 11 października 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Powtórka w środę, 12 października, o godzinie 6:00, na TVP 1.

Czytaj także:  Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 3 do 9 października 2022 roku

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 122 odcinka serialu

W sto dwudziestym drugim odcinku serialu Wspaniałe stulecie  rządy Mahidervan w haremie dalej się nie podobają. Mocno szastanie zlotem na lewo i prawo krytykuje Gülfem, czym naraża się sułtance. . Sulejman przechadzając się po targu otrzymuje od pewnej kobiety magiczny kamień z wielką mocą. Daje go chorej matce. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Pałac opuszcza Nigar, za sprawą Ibrahima. Nie dociera jednak do celu, bowiem zostaje porwana. Tymczasem Mahidevran ma długi, zaciąga u kolejnej lichwiarki. Hürrem odwiedza sułtankę matkę, które niedługo potem umiera. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 122 odcinek serialu?

122 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w środę, 12 października 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Powtórka w czwartek, 13 października, o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Z biciem serca ostatni odcinek. Czy będzie 2 sezon?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale tureckie, wspaniałe stulecie, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie
André Clot0
Okładka książki - Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje