Wspaniałe stulecie – Hürrem okazuje zazdrość. Co wydarzy się w 22 i 23 odcinku serialu

Data: 2022-05-20 12:06:56 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach Hürrem jawnie okazuje swoją zazdrość o sułtana, ten zaś proponuje coś zaskakującego Ibrahimowi. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści Wspaniałe stulecie – Hürrem okazuje zazdrość. Co wydarzy się w 22 i 23 odcinku serialu [jpg] 

Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada pełną zwrotów akcji historię. W kolejnych dwudziestym drugim i dwudziestym trzecim odcinku Hürrem staje się bardzo zazdrosna o prawitą żonę Sulejmana. Sułtan składa pewną propozycję Ibrahimowi, która nie wszystkim się podoba. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 22 odcinka serialu

W dwudziestym drugim odcinku serialu Wspaniałe stulecie w pałacu źle się dzieje, pojawiają się kolejne dramatyczne wieści. Hürrem dowiaduje się, że nauczyciel Mehmet Çelebieg, przyszły Hatice, jest chory na jakąś tajemniczą przypadłość. O zdrowie Mustafy martwi się także Mahidevran. Wkrótce Hürrem zaczyna być zazdrosna o prawowitą żoną sułtana Sulejmana.

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – Wkrótce na świat przyjdzie kolejne dziecko Hürrem. Co wydarzy się w 21 i 22 odcinku serialu

Tymczasem w pałacu wychodzą na jaw kolejne tajemnice. Sümbül Aga i Nigar Kalfa są świadkami spotkania Victorii z halabardzistą, a sułtan Sulejman odnajduje pewien bardzo ważny list. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 22 odcinek serialu?

22 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w piątek, 20 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w poniedziałek, 23 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także:  Przysięga - odc. 642 - streszczenie - Ahmet zastępuje Ercana...

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 23 odcinka serialu

W dwudziestym trzecim odcinku serialu Wspaniałe stulecie kolejna decyzja jaką podejmuje sułtan Sulejman nie podoba się jego matce. Sulejman składa bowiem Ibrahimowi pewną ofertę, które jest nieco zaskakująca, której Ibrahim się nie spodziewał. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Wszystko wskazuje także na to, że Hatice, jak planował sułtan Sulejman nie poślubi Mehmeta Çelebiego. Do uszu sułtana dochodzą bowiem wieści, że ten jest bardzo poważnie chory. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 23 odcinek serialu?

23 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w poniedziałek, 23 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także we wtorek, 24 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Zranione ptaki – co wydarzy się w 40 oraz 41 odcinku tureckiego, popołudniowego serialu na TVP 1?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie
André Clot0
Okładka książki - Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje