Wspaniałe stulecie – Hürrem traci służące. Co wydarzy się w 76 i 77 odcinku serialu

Data: 2022-08-05 10:03:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na kanale "Pierwszym" polskiej telewizji trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach Hürrem zabrane zostają najlepsze służące. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie turecki serial kostiumowy, w stylu telenoweli. W jego kolejnych odcinkach na zlecenie sułtanki matki Hürrem traci służące. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 76 odcinka serialu

W siedemdziesiątym szóstym odcinku serialu Hürrem zostaje ukarana i na mocy postanowienia sułtanki matki, pozbawiona swoich najlepszych i zarazem zaufanych służek. Hatice po raz kolejny wybiera się na spotkanie z wróżbitą Jakubem, o d którego chce dowiedzieć na temat swojej przyszłości. Ten zaś dostaje wyraźne instrukcje tego co ma mówić od Hürrem.

Czytaj także: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 1 do 7 sierpnia 2022 roku

Sułtanka matka ponownie ma pewne plany, Jej pomysły, zupełnie przypadkiem odkrywa Gül Aga. Tymczasem kolejną ofiarą pada koń Hürrem.

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 76 odcinek serialu?

76 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w piątek, 5 sierpnia 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku, o godzinie 10:30 na TVP 1.

Czytaj także: "Powiew miłości" - melodramat o miłości mimo przeszkód

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 77 odcinka serialu

W siedemdziesiątym siódmym odcinku serialu Wspaniałe stulecie śledztwo w sprawie zabicie ukochanej klaczy Hürrem prowadzi Bali Bej. Robi to na polecenie sułtana Sulejmana. Szybko wychodzi na jaw, że podejrzaną jest służąca Nilüfer, ale wkrótce kobieta ginie. Zostaje zamordowana przez uduszenie. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Tymczasem Hatice mówi sułtanowi co powiedział jej podczas spotkania wróżbita Jakub. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 77 odcinek serialu?

77 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także we wtorek, 9 sierpnia 2022 roku, o godzinie 6:00 na TVP 1.

Czytaj także: "Bolivar" - co wydarzy się w odcinkach od 45 do 51 serialu kostiumowo-biograficznego TVP 1?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale tureckie, wspaniałe stulecie, telewizja, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie
André Clot0
Okładka książki - Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy