Wydawnictwo przekazało 5 tysięcy książek do szpitali

Data: 2020-05-21 11:37:06 Autor: pobarski

Jedno z polskich wydawnictw w ostatnim czasie przekazało łącznie ponad 5 tysięcy książek dla szpitali jednoimiennych. Publikacje mają pomóc w zdrowieniu pacjentów.

Obrazek w treści

Walka z koronawirusem w Polsce nadal trwa. W nietypowy sposób pozostających pod opieką szpitali jednoimiennych pacjentów postanowiła wesprzeć Grupa Wydawnicza Publicat, przekazując im ponad 5 tysięcy książek.

Czytaj także: Księgarnie niezbędne dla zdrowia – nawet w czasie pandemii

Książki stanowiła lekarstwo dla duszy – z takiego założenia wyszli pracownicy wydawnictwa Publicat, które przekazało kilka tysięcy książek na rzecz największych szpitali jednoimiennych w Polsce. Do pierwszych szpitali – w Poznaniu, Wrocławiu, Raciborzu, Grudziądzu, Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Gdańsku – książki mają trafić już niebawem.

Wiemy, że w szpitalach zakaźnych znajdują się pacjenci w bardzo ciężkim stanie, ale są też tacy, którzy dochodzą do zdrowia, a ich stan pozwala na czytanie. Ponieważ nie mogą spotykać się z bliskimi, chcieliśmy, aby mogli zająć sobie czas poświęcając go na ciekawą lekturę. Zdajemy sobie też sprawę, że szpitalne biblioteki cierpią na braki, dlatego zdecydowaliśmy się na takie wsparcie –  czytamy w komunikacie prasowym GW Publicat.

Czytaj także: Co zrobić z niechcianymi książkami?

Do placówek medycznych książki trafiły w ramach nowej inicjatywy wydawcy – „Książki na zdrowie”. Wśród tytułów znalazły się m.in. kryminały, powieści przygodowe oraz historyczne. Nie zabrakło także książeczek dla najmłodszych pacjentów.  

Książki dostępne będą dla pacjentów całkowicie bezpłatnie. Za bezpieczeństwo przekazywania czy „wypożyczania” tytułów odpowiedzialne będą szpitale.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje