"Wytańczyć marzenia" – roztańczona produkcja romantyczna

Data: 2020-05-16 17:40:54 Autor: pobarski

Wytańczyć marzenia to niezwykły dramat romantyczny, który warto zobaczyć po ciężkim, pracowitym dniu. Co wiadomo o filmie?

Obrazek w treściWytańczyć marzenia (Take the Lead); film obyczajowy USA, rok produkcji: 2006; fot: TVN/ WB

Wytańczyć marzenia pierwszy raz na ekranach pojawiło się w 2006 roku, jednak nadal chętnie oglądany jest przez widzów. To wzruszająca, ale także wartościowa produkcja warto zobaczenia. O czym jest film i gdzie go zobaczyć?

Wytańczyć marzenia – opis

Film Wytańczyć marzenia przedstawia losy Pierre’a Dulaine, który przed laty był znanym baletmistrzem, który występował na całym świecie. Po zakończeniu kariery w balecie, dawny tancerz znajduje zatrudnienie w podrzędnej szkole publicznej w Nowym Jorku.

Byłemu artyście trudno jest odnaleźć się jako instruktor tańca, zwłaszcza w tak „zwyczajnych” warunkach. Niebawem jednak jego nietuzinkowe sposoby nauki dadzą efekty, a założy zespół taneczny stanie się rozpoznawalnym symbolem placówki.

Wytańczyć marzenia – aktorzy

Wytańczyć marzenia to film z 2006 roku w reżyserii Lizy Friedlander. W roli głównej – tancerza Dulaine’a – wystąpił znany i ceniony Antonio Banderas.

Czytaj także: Zakończono prace nad 2 częścią "After"! Kiedy zobaczymy film?

W pozostałych rolach zagrali Rob Brown, Alfre Woodard, Yaya DaCosta, John Ortiz, Laura Benanti czy Jonathan Malen.

Wytańczyć marzenia – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie film Wytańczyć marzenia? Produkcja wyemitowana zostanie w sobotę, 16 maja 2020 r. przez stację TVN. Film zobaczyć będzie można już o godzinie 20:00.

Tytuł ten w tym momencie nie jest dostępny na żadnej z polskich platform VOD takich jak Netflix czy HBO GO.

Wytańczyć marzenia – książka

Film Wytańczyć marzenia oparty został na autentycznej historii pochodzącego z Palestyny tancerza Pierre’a Dulaine, który w Stanach Zjednoczonych uznawany jest za jednego z najlepszych nauczycieli tańca. Niestety, sama produkcja to opowieść fikcyjna, która oparta została na oryginalnym scenariuszy stworzonym na potrzeby filmu.

Jeśli ma się jednak ochotę na książkę w podobnych, roztańczonych klimatach, zachęcamy do poznania polskiej alternatywy – powieści Nauczyciel tańca Anny Dąbrowskiej. Ta publikacja przedstawia dwójki młodych ludzi, którzy zostają brutalnie potraktowani przez los. Ich jedyną ostoją pozostaje… taniec. On tańczy po to, by pozbyć się tkwiącej w nim nienawiści i złości, ona skrywa trudną tajemnicę, o której w czasie tańca przestaje myśleć. Losy tych ludzi niespodziewanie się ze sobą splotą.

Książkę Nauczyciel tańca w dobrej cenie możecie kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje