reklama

Zakochani w Rzymie. Wszyscy kochają Allena

Data: 2020-05-29 16:55:17 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Zakochani w Rzymie to kolejna z lekkich komedii jednego z najbardziej charakterystycznych amerykańskich aktorów i reżyserów filmowych, Woody'ego Allena. Choć ostatnio rzadko mogliśmy oglądać go na ekranie, twórca wystąpił w filmie Zakochani w Rzymie w jednej z ról. O czym opowiada film? Czy istnieje książka, na podstawie której powstał?

Obrazek w treści

Film Zakochani w Rzymie to produkcja z 2012 roku. Woody Allen – wielki miłośnik Manhattanu – tu ujawnia swą wielką miłość do Wiecznego Miasta. Cudowne dialogi, nieziemskie poczucie humoru, sporo dystansu – tę produkcję bez wątpienia warto zobaczyć. 

Czytaj także: W deszczowy dzień w Nowym Jorku – recenzja filmu

Zakochani w Rzymie. O czym jest film?

Zakochani w Rzymie to film, w którym historie wielu bohaterów łączą się i splatają w wiecznym mieście. Przyjrzyjmy się więc przez chwile postaciom, które zobaczymy na ekranie. 

Czytaj także: recenzja filmu Vicky, Cristina, Barcelona

Pewien zwyczajny mężczyzna, Leopoldo (w tej roli Roberto Benigni, znany z filmu Życie jest piękne) zupełnym przypadkiem staje się celebrytą, a media śledzą każdy jego krok. Antonio i Milly prześladowani sa przez prostytutkę, zmagają się też z przeciwnościami losu. Amerykanie – Jerry i Phyllis odwiedzają Rzym, żeby spotkać się z rodziną mężczyzny, który wkrótce stanie się ich zięciem. Sally (reżyserka Małych kobietek Greta Gerwig) i Jack (Jesse Eisenberg) są szczęśliwi w związku i choć są Amerykanami, mieszkają w Europie. Niestety, wkrótce ich przyjaciółka zapała do Jacka głębszym uczuciem, a i on nie pozostanie obojętny na jej wdzięki. Jakby tego było mało, wysłuchamy także historii pewnego architekta ze Stanów, dla którego przyjazd do Rzymu okaże się okazją do wspomnień

Zakochani w Rzymie – obsada

W filmie Zakochani w Rzymie zobaczymy Woody'ego Allena, Aleca Baldwina, Gretę Gerwig, Jessego Eisenberga, Allison Pill, Rose Byrne. 

Zakochani w Rzymie – czy warto zobaczyć?

To jeden z bardziej zabawnych filmów, jakie Allen zrealizował u schyłku kariery. Oczywiście, nie jest to kino wybitne, ale sarkastyczne komentarze bohatera Aleca Baldwina, piękne włoskie kadry, plejada gwiazd na ekranie sprawiają, że warto Zakochanych w Rzymie obejrzeć.

Zobacz także: Woody Allen - cytaty

Zakochani w Rzymie – gdzie zobaczyć?

Film Zakochani w Rzymie zobaczymy w piątek, 29 maja 2020, o godzinie 22:25 w TVP2.  

Zakochani w Rzymie – czy istnieje książka?

Niestety, nie ma książki Woody'ego Allena Zakochani w Rzymie. Jeśli jednak przeczytacie książkę Zakochani w Rzymie autorstwa Susanne James, Melanie Milburne i Susanny Carr, z pewnością poczujecie atmosferę wielkich włoskich wakacji.  Jeśli jednak opieracie się przy Allenie, sięgnijcie po jego książki – na przykład po zbiór opowiadań Obrona szaleństwa czy Czystą anarchię

Książkę Obrona szaleństwa, kupicie tutaj:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zakochani w Rzymie
James Susanne, Milburne Melanie, Carr Susanna0
Okładka książki - Zakochani w Rzymie

Rzymskie wakacje Emily Sinclair, przebywając służbowo w Rzymie, przekonuje się, że miasto słusznie słynie z nieznośnych upałów i uwodzicielskich...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje