Zakochani w Rzymie. Wszyscy kochają Allena

Data: 2020-05-29 16:55:17 Autor: Piotr Piekarski

Zakochani w Rzymie to kolejna z lekkich komedii jednego z najbardziej charakterystycznych amerykańskich aktorów i reżyserów filmowych, Woody'ego Allena. Choć ostatnio rzadko mogliśmy oglądać go na ekranie, twórca wystąpił w filmie Zakochani w Rzymie w jednej z ról. O czym opowiada film? Czy istnieje książka, na podstawie której powstał?

Obrazek w treści

Film Zakochani w Rzymie to produkcja z 2012 roku. Woody Allen – wielki miłośnik Manhattanu – tu ujawnia swą wielką miłość do Wiecznego Miasta. Cudowne dialogi, nieziemskie poczucie humoru, sporo dystansu – tę produkcję bez wątpienia warto zobaczyć. 

Czytaj także: W deszczowy dzień w Nowym Jorku – recenzja filmu

Zakochani w Rzymie. O czym jest film?

Zakochani w Rzymie to film, w którym historie wielu bohaterów łączą się i splatają w wiecznym mieście. Przyjrzyjmy się więc przez chwile postaciom, które zobaczymy na ekranie. 

Czytaj także: recenzja filmu Vicky, Cristina, Barcelona

Pewien zwyczajny mężczyzna, Leopoldo (w tej roli Roberto Benigni, znany z filmu Życie jest piękne) zupełnym przypadkiem staje się celebrytą, a media śledzą każdy jego krok. Antonio i Milly prześladowani sa przez prostytutkę, zmagają się też z przeciwnościami losu. Amerykanie – Jerry i Phyllis odwiedzają Rzym, żeby spotkać się z rodziną mężczyzny, który wkrótce stanie się ich zięciem. Sally (reżyserka Małych kobietek Greta Gerwig) i Jack (Jesse Eisenberg) są szczęśliwi w związku i choć są Amerykanami, mieszkają w Europie. Niestety, wkrótce ich przyjaciółka zapała do Jacka głębszym uczuciem, a i on nie pozostanie obojętny na jej wdzięki. Jakby tego było mało, wysłuchamy także historii pewnego architekta ze Stanów, dla którego przyjazd do Rzymu okaże się okazją do wspomnień

Zakochani w Rzymie – obsada

W filmie Zakochani w Rzymie zobaczymy Woody'ego Allena, Aleca Baldwina, Gretę Gerwig, Jessego Eisenberga, Allison Pill, Rose Byrne. 

Zakochani w Rzymie – czy warto zobaczyć?

To jeden z bardziej zabawnych filmów, jakie Allen zrealizował u schyłku kariery. Oczywiście, nie jest to kino wybitne, ale sarkastyczne komentarze bohatera Aleca Baldwina, piękne włoskie kadry, plejada gwiazd na ekranie sprawiają, że warto Zakochanych w Rzymie obejrzeć.

Zobacz także: Woody Allen - cytaty

Zakochani w Rzymie – gdzie zobaczyć?

Film Zakochani w Rzymie zobaczymy w piątek, 29 maja 2020, o godzinie 22:25 w TVP2.  

Zakochani w Rzymie – czy istnieje książka?

Niestety, nie ma książki Woody'ego Allena Zakochani w Rzymie. Jeśli jednak przeczytacie książkę Zakochani w Rzymie autorstwa Susanne James, Melanie Milburne i Susanny Carr, z pewnością poczujecie atmosferę wielkich włoskich wakacji.  Jeśli jednak opieracie się przy Allenie, sięgnijcie po jego książki – na przykład po zbiór opowiadań Obrona szaleństwa czy Czystą anarchię

Książkę Obrona szaleństwa, kupicie tutaj:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zakochani w Rzymie
James Susanne, Milburne Melanie, Carr Susanna0
Okładka książki - Zakochani w Rzymie

Rzymskie wakacje Emily Sinclair, przebywając służbowo w Rzymie, przekonuje się, że miasto słusznie słynie z nieznośnych upałów i uwodzicielskich...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje