Zanim się pojawiłeś – wzruszająca historia niemożliwej miłości

Data: 2021-03-07 11:10:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Telewizja Polska pokaże dziś jedną z najbardziej wzruszających opowieści filmowych z gwiazdą serialu HBO Gra o Tron, Emilią Clarke. Zanim się pojawiłeś dramat o miłości i przyzwoleniu ponownie w telewizji.

Obrazek w treści

Klasyczny „wyciskacz łez” inspirowany powieścią autorki, która jest także twórcą scenariusza, film Zanim się pojawiłeś dziś w TVP 1. Co ma do zaoferowania ta zarówno krytykowana, jak i nagradzana produkcja?

Zanim się pojawiłeś – opis filmu

Zanim się pojawiłeś to dramat, obyczajowa opowieść melodramatyczna, której bohaterką jest młoda, dwudziestosześcioletnia Louisa Clark, zwana Lou. Dziewczyna bezskutecznie poszukuje pracy, łapiąc zajęcie tu i tam.

Zdesperowana zgadza się podjąć nowego zajęcia. Ma stać się opiekunką dla sparaliżowanego młodego mężczyzny, bogacza mieszkającego w luksusowym mieszkaniu.

Czytaj również: Love Story – Szczera miłość pomimo życiowych dramatów...

Will Traynor dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi. Niegdyś pogodny i pełen życia, teraz sparaliżowany, stał się cyniczny i zamknięty w sobie. Lou, poprzez swoją radość życia, udaje się dotrzeć do Willa.

Niebawem między dwójką rodzi się uczucie. Dziewczyna stara się wszelkimi siłami wyrwać ukochanego z stanów depresyjnych, które nim władają. Niestety, jak się wkrótce okazuje, Will skrywa tajemnicę, która kładzie się cieniem na ich wspólnej przyszłości.

Zanim się pojawiłeś – obsada

Zanim się pojawiłeś to film amerykańsko – brytyjski, w którym w głównej roli uroczej, radosnej i nieco szalonej Lou zobaczymy Emilię Clarke, aktorkę znaną przede wszystkim z serialu HBO Gra o tron, a także z filmu Last Christmas czy Terminator: Genisis. Towarzyszy jej Sam Claflin, którego kojarzyć możemy z filmów: Love, Rosie, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach czy Enola Holmes.

W pozostałych rolach: Janet McTeer, Charles Dance, Brendan Coyle, Stephen Peacocke, Jenna Coleman i inni.

Czytaj również: Zakochany do szaleństwa na Netflix – za miłością nawet do zakładu psychiatrycznego

Reżyserką filmu jest Thea Sharrock, zaś autorką scenariusza Jojo Moyes, która jest także autorką książki, na jakiej bazuje film.

Zanim się pojawiłeś – gdzie obejrzeć?

Melodramat Zanim się pojawiłeś pojawia się cyklicznie w telewizji. Dziś, 7 marca 2021 roku można go obejrzeć w TVP 1. Emisja filmu o godzinie 22:20.

Powtórka filmu we wtorek, 9 marca o godzinie 0:55, także na kanale TVP 1. 

Zanim się pojawiłeś – opinie

Film Zanim się pojawiłeś jest produkcją zarówno nagradzaną, dobrze ocenianą, jak i także bezwzględnie krytykowaną. Po jego premierze wylało się na niego morze krytyki, szczególnie silne w przypadku fanów książki, czyli jego scenariuszowej bazy. 

Film był także krytykowany przez środowiska zajmujące się tematyką niepełnosprawności, za niesienie niewłaściwego przekazu, mogącego źle wpływać na ludzi z wszelakimi niepełnosprawnościami. 

Czytaj również: Na Netflix debiutuje melodramat Trzy kroki od siebie – miłość która leczy duszę

Produkcja jest klasycznym „wyciskaczem łez”, typowym melodramatem, produkcją która może podobać się kobietom i chyba ku nim bardziej skierowaną.

Film Zanim się pojawiłeś jest produkcją, która zdobyła nagrodę People's Choice - Kryształowa Statuetka - Ulubiony dramat. Był też nominowany do kilku innych nagród.

Zanim się pojawiłeś – książki

Produkcja dramatyczna Zanim się pojawiłeś jest filmem bazującym na powieści o takim samym tytule Zanim się pojawiłeś autorstwa Jojo Moyes, z cyklu Lou Clark. Autorka napisała scenariusz do owej produkcji.

Książkę „Zanim się pojawiłeś”można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes71
Okładka książki - Zanim się pojawiłeś

Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy