reklama

Zanim się pojawiłeś – wzruszająca historia niemożliwej miłości

Data: 2021-03-07 11:10:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Telewizja Polska pokaże dziś jedną z najbardziej wzruszających opowieści filmowych z gwiazdą serialu HBO Gra o Tron, Emilią Clarke. Zanim się pojawiłeś dramat o miłości i przyzwoleniu ponownie w telewizji.

Obrazek w treści

Klasyczny „wyciskacz łez” inspirowany powieścią autorki, która jest także twórcą scenariusza, film Zanim się pojawiłeś dziś w TVP 1. Co ma do zaoferowania ta zarówno krytykowana, jak i nagradzana produkcja?

Zanim się pojawiłeś – opis filmu

Zanim się pojawiłeś to dramat, obyczajowa opowieść melodramatyczna, której bohaterką jest młoda, dwudziestosześcioletnia Louisa Clark, zwana Lou. Dziewczyna bezskutecznie poszukuje pracy, łapiąc zajęcie tu i tam.

Zdesperowana zgadza się podjąć nowego zajęcia. Ma stać się opiekunką dla sparaliżowanego młodego mężczyzny, bogacza mieszkającego w luksusowym mieszkaniu.

Czytaj również: Love Story – Szczera miłość pomimo życiowych dramatów...

Will Traynor dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi. Niegdyś pogodny i pełen życia, teraz sparaliżowany, stał się cyniczny i zamknięty w sobie. Lou, poprzez swoją radość życia, udaje się dotrzeć do Willa.

Niebawem między dwójką rodzi się uczucie. Dziewczyna stara się wszelkimi siłami wyrwać ukochanego z stanów depresyjnych, które nim władają. Niestety, jak się wkrótce okazuje, Will skrywa tajemnicę, która kładzie się cieniem na ich wspólnej przyszłości.

Zanim się pojawiłeś – obsada

Zanim się pojawiłeś to film amerykańsko – brytyjski, w którym w głównej roli uroczej, radosnej i nieco szalonej Lou zobaczymy Emilię Clarke, aktorkę znaną przede wszystkim z serialu HBO Gra o tron, a także z filmu Last Christmas czy Terminator: Genisis. Towarzyszy jej Sam Claflin, którego kojarzyć możemy z filmów: Love, Rosie, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach czy Enola Holmes.

W pozostałych rolach: Janet McTeer, Charles Dance, Brendan Coyle, Stephen Peacocke, Jenna Coleman i inni.

Czytaj również: Zakochany do szaleństwa na Netflix – za miłością nawet do zakładu psychiatrycznego

Reżyserką filmu jest Thea Sharrock, zaś autorką scenariusza Jojo Moyes, która jest także autorką książki, na jakiej bazuje film.

Zanim się pojawiłeś – gdzie obejrzeć?

Melodramat Zanim się pojawiłeś pojawia się cyklicznie w telewizji. Dziś, 7 marca 2021 roku można go obejrzeć w TVP 1. Emisja filmu o godzinie 22:20.

Powtórka filmu we wtorek, 9 marca o godzinie 0:55, także na kanale TVP 1. 

Zanim się pojawiłeś – opinie

Film Zanim się pojawiłeś jest produkcją zarówno nagradzaną, dobrze ocenianą, jak i także bezwzględnie krytykowaną. Po jego premierze wylało się na niego morze krytyki, szczególnie silne w przypadku fanów książki, czyli jego scenariuszowej bazy. 

Film był także krytykowany przez środowiska zajmujące się tematyką niepełnosprawności, za niesienie niewłaściwego przekazu, mogącego źle wpływać na ludzi z wszelakimi niepełnosprawnościami. 

Czytaj również: Na Netflix debiutuje melodramat Trzy kroki od siebie – miłość która leczy duszę

Produkcja jest klasycznym „wyciskaczem łez”, typowym melodramatem, produkcją która może podobać się kobietom i chyba ku nim bardziej skierowaną.

Film Zanim się pojawiłeś jest produkcją, która zdobyła nagrodę People's Choice - Kryształowa Statuetka - Ulubiony dramat. Był też nominowany do kilku innych nagród.

Zanim się pojawiłeś – książki

Produkcja dramatyczna Zanim się pojawiłeś jest filmem bazującym na powieści o takim samym tytule Zanim się pojawiłeś autorstwa Jojo Moyes, z cyklu Lou Clark. Autorka napisała scenariusz do owej produkcji.

Książkę „Zanim się pojawiłeś”można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes71
Okładka książki - Zanim się pojawiłeś

Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje