Na Netflix debiutuje melodramat Trzy kroki od siebie – miłość która leczy duszę

Data: 2021-02-25 08:05:02 Autor: adudek

Trudne relacje, piękna miłość i ciężka choroba to tematy poruszane w książce Trzy kroki od siebie, autorstwa Tobiasa Laconisa. Ekranizacja tejże powieści jest już dostępna także na Netflix.

Obrazek w treści

Jeśli jeszcze nie widzieliście wzruszającego „wyciskacza łez”, filmu poruszającego poważne tematu choroby i nią związanej izolacji, Trzy kroki od siebie, to uruchamiajcie swojego Netflixa. Dziś premiera filmu na wspomnianej platformie.

Trzy kroki od siebie – opis filmu

Film Trzy kroki od siebie to połączenie dramatu, produkcji obyczajowej i klasycznego melodramatu, którego motywem przewodnim jest choroba, bardzo poważna, nieuleczalna i wymagająca stałej kontroli lekarskiej. Istotą tegoż dzieła, jak już wspomniałam, opartego na książce, jest także miłość.

Historia skupia się wokół młodej dziewczyny, nastolatki Stelli Grant od lat zmagającej się z mukowiscydozą. Dziewczyna wiedzie smutne, skazana na leki i szpitalną monotonnie życie, które zmienić może jedynie przeszczep.

Czytaj również: Ginny & Georgia – Netflix z kolejnym serialem dla nastolatków

Szpitalna izolacja, strach przed kontaktem, by nie narażać się na jakąkolwiek infekcję, towarzyszy Stelli od zawsze. Sytuacje zmienia się, gdy w szpitalu poznaje innego pacjenta, Willa Newmana, która ma dość swojej choroby i zanim umrze, zamierza trochę jeszcze pożyć.

Związek, w którym bliskość jest zakazana i z góry spisana na straty, mimo wszystko coraz mocniej się zacieśnia. Młodzi zaczynają czuć do siebie miłość, jednocześnie musząc zachowywać dystans. 

Trzy kroki od siebie – obsada

Film Trzy kroki od siebie jest produkcją amerykańską, przeznaczoną dla młodszego pokolenia widzów, ku nim skierowaną. W obsadzie znaleźli się zatem młodzi aktorzy. 

W roli Stelli aktorka znana z filmów Split, Test na przyjaźń dostępnym na HBO GO i Gorzka siedemnastka, Haley Lu Richardson. W rolę Willa zaś wcielił się Cole Sprouse, najbardziej znany z roli w serialu  Riverdale, które sezon 5 pojawił się na Netflix.

Reżyserem filmu Trzy kroki od siebie jest Justin Baldoni, mający na swoim koncie The Forgotten Ones czy Drobne kroki. Za scenariusz odpowiedzialni są: Brian Tyler (Iluzja, Iron Man 3, Jeździec bez głowy) i Breton Vivian

Trzy kroki od siebie – gdzie obejrzeć?

Film Trzy kroki od siebie swoją premierę miał w roku 2019, więc nie jest stosunkowo najnowszą filmową produkcją. Od dziś, 15 lutego 2021 roku, można go obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej Netflix.

Czytaj również: Trzy kroki od siebie - opis filmu

Ten wzruszający melodramat jest dostępny także na innych platformach VOD, takich jak Chili, Rakutem, a także na Canal+.

Trzy kroki od siebie – opinie

Film Trzy kroki od siebie to poruszająca, trudna w odbiorze, ale poruszająca bardzo poważne tematy, dramatyczna opowieść o chorobie, miłości i poświęceniu. Film wzrusza, zaciekawia, wyciska łzy i stawia pytania, na które sami musimy sobie odpowiedzieć.

Produkcja została nominowana do wielu nagród, między innymi za najlepszą rolę w dramacie dla Haley Lu Richardson i najlepszy film dramatyczny. Trzy kroki od siebie został wyróżniony nagrodą - Ulubiona gwiazda dramatu dla Cole’a Sprouse’a. 

Czytaj również: Riverdale: Co wydarzy się w odc 5 i odc 6 sezonu 5?

Trzy kroki od siebie – książki

Scenariusz filmu Trzy kroki od siebie bazuje na powieści Trzy kroki od siebie Tobiasa Laconisa. Jest to książka przeznaczona dla młodzieży, będąca dramatem o miłości, przemijaniu i nadziei. 

Książkę "Trzy kroki od siebie" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Trzy kroki od siebie
Tobias Laconis3
Okładka książki - Trzy kroki od siebie

Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby? Jedyną szansą Stelli na przeżycie są nowe płuca. Życie dziewczyny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje