Już jest! Na Netflixie pojawił się 5 sezon Riverdale!

Data: 2021-01-21 11:18:59 Autor: Piotr Piekarski

W czwartek, 21 stycznia na Netflixie zadebiutował 5 sezon serialu Riverdale. Czego można spodziewać się w nowych odcinkach młodzieżowej produkcji? 

Obrazek w treściFot. Netflix / KATIE YU

Od czwartku na platformie Netflix zobaczyć można kolejny sezon popularnego serialu młodzieżowego Riverdale. Oparta na komiksach Archie Comics produkcja od lat cieszy się sporym zainteresowaniem widzów, a 5 sezon to kolejna odsłona przygód znanych już widzom bohaterów. 

Riverdale – opis 5 sezonu 

W ostatnim sezonie doszło do sporych zmian w życiu bohaterów. W czwartej transzy Archie wciąż starał się pogodzić ze śmiercią ze swoją mamą, z kolei Veronika znajdowała się w viągłej walce ze swym ojcem oraz przybraną siostrą. Jednocześnie, odnowione zostały relacje pomiędzy Archiem i Betty, a Hughead musiał odnaleźć się w nowej szkole.

Czytaj także: Gwiazda Riverdale pisze wiersze. Pierwszy tomik Lili Reinhart już wkrótce!

Co wydarzy się w 5 sezonie serialu Riverdale? W najnowszych odcinkach zobaczymy ostatnie dni Archiego, Betty czy Veroniki w szkole Riverdale High. Młodzi ludzie przygotowują się do koledżu, jednocześnie jednak muszą zmagać się z demonami z przeszłości. 

W mieście zaczynają się kolejne walki gangów, a w szkole organizowany zostaje bal maturalny oraz wielkie pożegnanie absolwentów.

Riverdale – obsada 5 sezonu 

Kto wystąpi w 5 sezonie Riverdale? W rolach głównych ponownie pojawią się KJ Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes raz Cole Sprouse. 

Czytaj także: Już wkrótce spin-off „Riverdale”! W obsadzie aktorka ze „Słodkich kłamstewek”! 

Widzowie ponownie spotkają si także z Marisol Nicholas, która wcieli się w postać Cheryl, przyrodniej siostry Veroniki oraz z Madelaine Petsch,  grającą enigmatyczną postać Cheryl Blossom. 

Riverdale 5 sezon – ile odcinków? 

Nowy 5 sezon serialu Riverdale liczyć ma 19 odcinków, jednak w tym momencie nagrana została jedynie połowa z nich. Wiadomo, że w pierwszej części sezonu 5 zobaczymy 11 odcinków serialu. 

Czytaj także: TOP 10 seriali młodzieżowych na Netflixie

Ostatni z odcinków pierwszej części sezonu 5, wyemitowany ma zostać w Stanach Zjednoczonych w kwietniu 2021 r. 

Riverdale 5 sezon – lista odcinków.

W przeciwieństwie do wielu innych seriali, Netflix nie udostępni wszystkich odcinków serialu Riverdale w dniu premiery w Polsce, czyli 21 stycznia. Zamiast tego kolejne odcinki Riverdale będą emitowane co tydzień. 

Poniżej przedstawiamy listę premier odcinków 5 sezonu Riverdale

Riverdale sezon 5 odc 1 – 21.01.2021 r. 

Riverdale sezon 5 odc 2 – 28.01.2021 r. 

Riverdale sezon 5 odc 3 – 04.02.2021 r.  - przeczytaj streszczenie odcinka

Riverdale sezon 5 odc 4 – 11.02.2021 r. - przeczytaj streszczenie odcinka 

Riverdale sezon 5 odc 5 – 18.02.2021 r. - przeczytaj streszczenie odcinka 

Riverdale sezon 5 odc 6 - 25.02.2021 r. - przeczytaj streszczenie odcinka

Data premiery pozostałych odcinków nie jest jeszcze znana.

Riverdale – sezon 6 

Na ten moment nie wiadomo, czy powstanie 6 sezon Riverdale. Twórcy serialu nie potwierdzili, że planują realizację kolejnych transz młodzieżowej produkcji osadzonej w świecie Riverdale, jednakże – nie ma także oficjalnego postanowienia o zawieszeniu prac nad serialem. 

W rękach widzów pozostaje zatem, czy Riverdale utrzyma się na powierzchni, a 6 sezon zostanie nakręcony. 

Riverdale – opinie

Czy warto zobaczyć serial Riverdale? Przed laty redaktor naszego serwisu  postanowił to sprawdzić! 

Riverdale to serial, który dość inteligentnie gra z konwencją i ze stereotypami, miejscami ciekawie je przełamując, choć momentami - niestety - popadając również w banał. Bardzo estetycznie filmowany, sprawnie zrealizowany, miejscami - dowcipny i urzekający sposobem prowadzenia narracji

– całą recenzję serialu Riverdale możecie przeczytać na łamach naszego serwisu. 

Riverdale – książki 

Riverdale powstało na podstawie serii komiksów sprzed kilkunastu lat. Na fali popularności produkcji Netflixa stworzono także książki opowiadające o Archiem, Betty i reszcie nastolatków. Wśród tytułów znajduje się powieść Riverdale. Dzień wcześniej, będący wprowadzeniem do popularnej produkcji. 

Książkę kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Riverdale. Dzień wcześniej
Micol Ostow0
Okładka książki - Riverdale. Dzień wcześniej

Wciągające wprowadzenie do popularnej serii Riverdale. Co działo się w "Riverdale. Dzień wcześniej", przed nagłym zwrotem zdarzeń? "Dzień wcześniej" to...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor