Zapomniana bitwa - dramat wojenny z dzisiejszym debiutem na Netflix

Data: 2021-10-15 10:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Biblioteka Netfliksa właśnie powiększyła się o kolejny film. Tym razem jest to produkcja wojenna, która nie często pojawia się na największej platformie streamingowej, jaką jest Netflix. Film nosi tytuł Zapomniana bitwa

Obrazek w treści

Kolejna produkcja Netfliksa z pewnością zadowoli fanów kina historycznego, szczególnie o tematyce wojennej. Co wiemy o filmie Zapomniana bitwa? Czy warto go obejrzeć? Jaki fragment wojennej historii nam przybliża? 

Zapomniana bitwa – opis filmu 

Film Zapomniana bitwa to dramat wojenny z elementami akcji, produkcja holenderska, którego akcja rozgrywa się w listopadzie 1944 roku na zalanej wyspie Walcheren w Zelandii. Tam toczy się walka tysięcy aliantów z przeważającą niemiecką armią. Historia skupia się na trzech zupełnie różnych osobach, których losy splatają się właśnie podczas owej bitwy. 

Czytaj również: Zapomniana bitwa, informacje o filmie - opis

Poznajemy losy młodego Holendra stojącego po stronie nazistów, a także pilota szybowca, Anglika. Jest i zelandzka dziewczyna, która troche przypadkiem i bez większego pzrekonania przyłącza się do walczącego z wrogiem Ruchu Oporu. Śledzimy ich losy i wybory jakie dokonali w życiu. Decyzje te wpływają nie tylko na nich samych, ale na życie zupełnie innych, często bliskich im osób. 

Zapomniana bitwa – obsada filmu

Zapomniana bitwa to produkcja holenderska, w której w obsadzie znaleźli się: Gijs Blom (Boys, List do króla), Jamie Flatters (Kłamstwa, trzy części filmu Avatar), Susan Radder (Kobiety nocy, Lek na całe zło), a także: Tom Felton, Richard Dillane, Theo Barklem-Biggs, Scott Reid, Jan Bijvoet, Dylan Smith

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 15 do 22 października 2021 roku

Reżyserem filmu jest Matthijs van Heijningen Jr., mający na swoim koncie takie produkcje jak: Coś oraz Red Rain.

Zapomniana bitwa – gdzie obejrzeć film

Film Zapomniana bitwa to kolejna, tym razem holenderska produkcja platformy Netflix. Dlatego też film swoją premierę ma na wspomnianej platformie. Trafił tam dziś, 15 października 2021 roku. Jest dostępny od około godziny 9-tej. 

Zapomniana bitwa – opinie o filmie

Opisywana produkcja to klasyczny film wojenny, czyli produkcja, które spodoba się widzom lubiącym właśnie taki gatunek fiilmowy

Przeczytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 10 do 17 października 2021 roku

Może także zaintersować zwolenników dramatów i kilka z elementami akcji. Znajdą w nim także coś dla siebie miłośnicy historii. 

Zapomniana bitwa – książki

Film powstał na bazie własnego scenariusza. Oznacza to, iż nie ma swego książkowego odpowiednika. W zamian polecamy zatem inną książkę Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie.

Książkę można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.