Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 15 do 22 października 2021 roku

Data: 2021-10-14 10:04:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Kolejny tydzień października to nowe kinowe premiery. Wśród nich powrót Marvela i epicki historyczny dramat Ridleya Scotta. Oferta kinowa w tym tygodniu nieduża, ale filmy godne polecenia. Serdecznie zapraszamy zatem na przegląd tego, co niebawem do obejrzenia w kinach. 

Obrazek w treści

  • Od 15 do 22 października do kin trafią kolejne filmowe nowości.
  • Wśród filmowych propozycji kolejne filmowe dzieło Ridleya Scotta. 
  • Wciąż będzie można jednak zobaczyć premiery  od 8 do 15 października 2021 roku.

Kolejny tydzień jesiennego miesiąca, jakim jest październik, w kinach zaczynamy nowymi premierami filmowymi. Na co tym razem warto wybrać się do kina? Sprawdźcie nasze nowe tygodniowe zestawienie!

Premiery kinowe od 15 do 22 października 2021 roku

Venom 2: Carange - premiera 15 października 2021 roku

Zaczynamy od kolejnego filmu w uniwersum Marvela, drugiej części klasycznego kina akcji z elementami sci-fi, która swój początek miała wraz z filmem Venom w roku 2018. Kolejna odsłona, która nosi tytuł Venom 2: Carnage pozwala nam na nowo śledzić losy dziennikarza Eddiego Brocka, który w skutek eksperymentu został zjednoczony z obcą formą życia. Obcując ze swoim alter-ego, oswajając się z nim i godząc, przyjdzie się mu zmierzyć z jednym z najbardziej groźnych przeciwników. Na jego drodze stanie tytułowy Carange. 

Ostatni pojedynek – premiera 15 października 2021 roku

Kolejną kinową propozycją w tym tygodniu jest nowe, tym razem historyczne dzieło Ridleya Scotta, dramat zatytułowany Ostatni pojedynek. Jest to historia skrzywdzonej, zgwałconej kobiety, żyjącej ponad 600 lat temu Marguerite de Carrouges. Oskarżenie o brutalność wobec kobiety i wyjaśnienie sprawy haniebnego czynu, jakim jest gwałt na kobiecie, w średniowieczu nie uznawanego za nic niewłaściwego, przejmuje król Karol VI. Na jego rozkaz sprawiedliwość ma wymierzyć pojedynek na śmierć i życie. 

Nowy porządek - premiera 15 października 2021 roku

W nowym kinowym tygodniu wybierzemy się także na dramat Nowy porządek, film, który na pokazach wzbudził sporo kontrowersji, będąc mocno krytykowany przez sposób pokazana różnić społecznych i klasowych, film przedstawiający nowy porządek świata, jaki wielu nas nie chciałoby widzić. Akcja filmu rozgrywa się na weselu, w Mexico City. Bawiących się tam gości z wyżyn społecznych, napada grupa buntowników trwającego właśnie powstania klasy robotniczej. Wkrótce wesele przeradza się w wojnę klas.

Wyspa Bergmana - premiera 15 października 2021 roku

Kolejny filmem jest również dramat, w którym dopatrzymy się także elementów kina psychologicznego. Wyspa Bergmana to opowieść o parze filmowców, którzy stopniowo oddalają się od siebie. Postanawiają zatem urządzić sobie wakacje i przybywają na malowniczą wyspę Fårö, gdzie niegdyś swoje dzieła filmowe tworzył Ingid Bergman. Wkrótce okazuje się, że zamiast się do siebie zbliżyć, coraz mocniej się od siebie oddalają, a Chris, wspominając swoje dawne miłości, zaczyna żyć w swym własnym, wymyślonym świecie. 

Notturno - premiera 15 października 2021 roku

Zwolenników kina dokumentalnego zaciekawi może kolejna propozycja w kinowych premierach tego tygodnia. Jest nią bowiem film dokumentalny o tytule Notturno poruszający trudne tematy wojny, przetrwania i beznadziei. Dokument produkcji francusko-niemiecko-włoskiej próbuje pokazać walką o przetrwanie grupy osób, które zostału uwięzione na Bliskim Wschodzie, miejscu, gdzie wciąż trwa wyniszczająca wojna. 

Ainbo - strażniczka Amazonii - premiera 15 października 2021 roku

Premiery tego tygodnia kończymy produkcją filmową dla najmłodszych, o tytule Ainbo - Strażniczka Amazonii. W tym animowanym filmie fantasy - przygodowym, inspirowanym legendami i siłą natury, w uroczej historii o przyjaźni i ekologii, poznajemy tytułową Ainbo. Dziewczynka od zawsze mieszkająca w dżungli Amazonii, podejmie się, wraz z przyjaciółmi, obrony jej miejsca na ziemi.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje