reklama

Zawodowcy. DeNiro i Pacino są niezniszczalni

Data: 2020-06-01 14:56:11 Autor: Piotr Piekarski

Zawodowcy z Robertem deNiro i Alem Pacino to historia dwóch doświadczonych gliniarzy, którzy tym razem stają w obliczu wyjątkowo trudnego zadania. O czym opowiada film? Czy istnieje książka, na podstawie której powstał?

Obrazek w treści

Film Zawodowcy to wbijający w fotel thriller z 2008 roku. To poprawny kryminał z doborową obsadą. Co trzeba o nim wiedziec?

Zawodowcy. O czym jest film?

Zawodowcy to ekranowe starcie dwóch gigantów kina Roberta De Niro i Ala Pacino, którzy grają mocno zżytych ze sobą gliniarzy po przejściach, którzy stają w obliczu konieczności rozwiązania sprawy seryjnego zabójcy.

Czytaj także: Vaiana: skarb oceanu – o czym jest film?

Nie ma się co dziwić, że po 30 latach pracy w dochodzeniówce Tom Cowan i David Fisk są bez reszty zgorzkniali, choć nie mają zamiaru przechodzić na emeryturę. Poza pracą niewiele im zostało. Znają się jak łyse konie i nie mają złudzeń. Tymczasem trafia się im wielka sprawa: w mieście pojawia się zabójca, który poluje na bandytów. Problem w tym, że koledzy z pracy podejrzewają, że seryjnym mordercą jest... Tom Cowan. Przyjaźń obu mężczyzn zostanie poddana poważnej próbie. Czy sprawdzą się, pracując przy tak trudnej sprawie?

Zawodowcy – obsada

Zawodowcy to thriller z doborową obsadą. Robert De Niro, Al Pacino, a także raper 50 Cent, będący autorem książki Szacunek ulicy, który uwagę kinomanów zwrócił też rolą w filmie Skok stulecia – to gwiazdy występujące w produkcji.    

Zawodowcy – czy warto zobaczyć?

Co ciekawe, doborowa obsada nie gwarantuje w tym wypadku genialnego filmu. Zawodowcy to poprawny kryminał – nieźle skonstruowany i zrealizowany, ale w najmniejszym nawet stopniu nie zachwycający. Obejrzyjcie go więc tylko jeśli macie wolny wieczór i naprawdę lubicie kryminały.  

Zobacz także: Netflix – premiery – czerwiec 2020

Zawodowcy – gdzie zobaczyć?

Film Zawodowcy zobaczymy w poniedziałek, 1 czerwca 2020, o godzinie 22:00 w TVN.  

Zawodowcy – czy istnieje książka?

Niestety, nie. Ale jeśli poszukujecie książek o doświadczonych gliniarzach próbujących odkryć tożsamość seryjnego mordercy, sięgnijcie po powieść Agnieszki Pruskiej Łowca. To naprawdę udany thriller, świetnie ukazujący kulicy pracy policji, z interesującą intrygą i naprawdę mroczną atmosferą. 

Książkę Łowca, kupicie tutaj:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Łowca
Agnieszka Pruska0
Okładka książki - Łowca

Na jednym z gdańskich osiedli ginie brutalnie zamordowana kobieta, a okoliczności tej zbrodni są szokujące nawet dla tak doświadczonego policjanta, jak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje